VRER-ravikilpailut 13.10.2018

VRER:in alaiset ravikilpailut 13.10.2018 / vip 12.10.2018

osallistua saa, kun kutsu löytyy VRERin kalenterista

järjestyspaikka Jemman Ravitalli

vastuuhenkilö Humutin VRL-14618

tulokset arvotaan raviarvontakoneella

rajoitukset:

  • yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä

  • neljä hevosta / omistaja / lähtö

  • lähdöt ajetaan 12 hevosen ryhmäajoina; tarvittaessa ryhmät jaetaan sarjoihin. Mikäli lähtöön ilmoittautuu alle 4 hevosta, juostaan lähtö rutiinilla.

osallistuminen:

sähköpostiin hallankaiku@gmail.com otsikolla VRER1 muodossa:

lähtö nro

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

lähdöt

Lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m

palkinnot: 1000v€ - 860v€ - 760v€ - 560v€ - 460v€ - 400v€

Lähtö 2. 3-vuotiaat lämminveriset 2100m

palkinnot: 1000v€ - 860v€ - 760v€ - 560v€ - 460v€ - 400v€

Lähtö 3. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m

palkinnot: 1200v€ - 900v€ -800v€ - 700v€ - 600v€ - 400v€

Lähtö 4. 4-vuotiaat kylmäveriset 2100m

palkinnot: 1800v€ - 1200v€ - 1000v€ - 900v€ - 800v€ - 600v€

Lähtö 5. 3-vuotiaat A-ponit 1100m

palkinnot: 250v€ - 200v€ - 180v€ - 160v€ - 140v€ - 120v€

Lähtö 6. yli 3-vuotiaat A-ponit 1100m

palkinnot: 250v€ - 200v€ - 180v€ - 160v€ - 140v€ - 120v€

Lähtö 7. 3-vuotiaat B-ponit 1600m

palkinnot: 250v€ - 200v€ - 180v€ - 160v€ - 140v€ - 120v€ - 50v€

Lähtö 8. yli 3-vuotiaat B-ponit 1600m

palkinnot: 250v€ - 200v€ - 180v€ - 160v€ - 140v€ - 120v€

osallistujat/tulokset

päivitetty 15.10.2018 klo 20:30 tulokset

Lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m

Sarja 1.

1. 2v t Friday Princess / Jose (RDT) 22,1ke -- 01.17,2ake

2. 2v t Charming Joy Of Kill BRE / Teppo (LCT) 19,5ly -- 01.17,5ake 

3. 2v t Innocence Lost / Meri (GHT) 18,5aly -- 01.18,5ake x

4. 2v t The Bride of Hate / (DS) ei enn -- 01.20,1ake

5. 2v o Starbrow Blaze / Tuukka (Team Lily) ei enn. -- 01.20,3ake x

6. 2v Rjazán Dirty Bling / (Tazen) 01.27,1ke -- 01.21,3ake xx

7. 2v o Brother Dean / Sylve (Team Ninitra) 20,2a -- 01.24,5ake x

8. 2v o Demonite RC / (ARO) 19,1a -- 01.25,4ake

9. 2v o Lawbreaker Gue / Kirsi (LCT) 20,3ly -- 01.25,5ake

10. 2v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 19,4a -- 01.26,2ake

11. 2v o Jorah Duán / (ARO) 18,1a -- 01.26,4ake

hyl - 2v t Bittersweet Teardrop / (DS) ei enn -- hll

Sarja 2.

1. 2v t Diadème de Lune / (DS) ei enn -- 01.17,4ake

2. 2v o Ain't No Momma's Boy / (Tazen) 01.21,4aly -- 01.17,5ake

3. 2v t Enchanted MacLily / Eero (Team Lily) ei enn. -- 01.17,6ake x

4. 2v t Amulette d'Aura / (DS) ei enn -- 01.18,1ake xx

5. 2v o Good Intentions / Greta (GHT) 17,4aly -- 01.18,5ake
6. 2v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,4a -- 01.20,3ake

7. 2v t Tarasque de Fey / Spookiness (RDT) 22,2ke -- 01.20,5ake x

8. 2v o Spicy Husband Gue / Tino (LCT) 21,2ly -- 01.24,1ake

9. 2v o Yukon Gold Butcher / (Tazen) 01.16,3aly -- 01.25,1ake xx

10. 2v t Northpearl MacLily / Henri (Team Lily) ei enn. -- 01.25,5ake

hyl - 2v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 18,3a -- k

Lähtö 2. 3-vuotiaat lämminveriset 2100m

Sarja 1.

1. 3v o Merry-Go-Round / Miisa (GHT) 16,4aly -- 01.14,3ake

2. 3v o Chispa / (Kestrel) 18,5aly -- 01.14,4ake

3. 3v t Rjazán Celina / (DS) 21,4ly -- 01.15,4ake

4. 3v t Smashing MacLily / Viveka (Team Lily) 20,4 -- 01.17,6ake x

5. 3v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 18,3ake -- 01.18,2ake

6. 3v o Radical Freakshow / Laura (RDT) 16,3ake -- 01.18,3ake

7. 3v o Rjazán Orion / Anna (RDT) 16,1ake -- 01.19,5ake

8. 3v o Impala Ach / (ARO) 16,2a -- 01.21,3ake

9. 3v o Firmament / Saana (GHT) 14,2ly -- 01.22,2ake

10. 3v o Varlaam Duán (DS) 20,4ly -- 01.22,4ake xx

hyl - 3v t Radical Velowire / Arttu (GT) 18,1aly -- k

hyl - 3v t Wildwind Aida / (Kestrel) 18,2aly -- hyl

Sarja 2.

1. 3v o Midnight Brave / Leo (Team Lily) 19,2 -- 01.14,5ake

2. 3v o Total Rebellion / (Anti) 01.21,2ke -- 01.14,6ake

3. 3v t  Adieu Duán (DS) 20,3ly -- 01.15,1ake

4. 3v t No Man No Cry / (Tazen) 01.16,5aly -- 01.15,5ake x

5. 3v o Tip Toeing to Success / (Anti) 01.19,4ake -- 01.16,3ake xx

6. 3v t Cobra Lily Ach / (ARO) 17,3 -- 01.17,6ake

7. 3v o Dawn of Sorrow / (Anti) 01.19,3ake -- 01.17,7ake

8. 3v o Tickle Wiggles P18 / (Anti) 01.21,4ke -- 01.19,1ake

9. 3v o Pretty Boy Swagger / Jose (RDT) 17,3aly -- 01.19,6ake x

10. 3v o Experiencia Duán (DS) 20,3ly -- 01.20,5ake

11. 3v t Dazzling Lady / (Team Lily) 18,1 -- 01.22,4ake

12. 3v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.22,6ake

Sarja 3.

1. 3v o Gargouille de Fey / Spookiness (RDT) 17,1aly -- 01.14,2ake

2. 3v o Blackfyre Ach / (ARO) 17,2a -- 01.14,4ake

3. 3v t Wild Candy Princess / (Team Lily) 18,4a -- 01.17,3ake

4. 3v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 16,4aly -- 01.19,2ake

Lähtö 3. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m

Sarja 1.

1. 3v t Guen Tuulen Tanssi  / Reima (LCT) 37,2ake -- 01.33,6ake

2. 3v o Nattåska / (ARO) 35,5a -- 01.35,1ake

3. 3v o G.R. Riskibisnes / Jani (GHT) 01.39,5ke -- 01.37,4ake

4. 3v o Snillin Viimeinen Talismaani / Kirsi (LCT) 37,5ake -- 01.38,1ake 

5. 3v o AH Lumikiri / (ARO) 33,2a -- 01.39,1ake

6. 3v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 39,3 -- 01.42,2ake x

7. 3v o Pakkorako / (DS) ei enn -- 01.43,1ake xx

8. 3v t Snillin Aamurietas / (Jemma) 01.32,2aly -- 01.51,4ake

9. 3v t Harmaan Tuittupää / Kiia (GHT) 01.39,5ke -- 01.52,4ake

10. 3v t Purppuralla / (Jemma) 01.45,2aly -- 01.52,5ake

11. 3v o Taalaturisti (DS) ei enn -- 01.52,7ake

hyl - 3v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 39,1 -- hll

Sarja 2.

1. 3v o Lemmetyinen / Jose (RDT) 34,3aly -- 01.33,3ake

2. 3v t Loitsija / Iris (GHT) 32,4aly -- 01.37,4ake

3. 3v t Yöperhonen / Spookiness (RDT) 47,2ke -- 01.38,3ake

4. 3v o Niksmanni / (DS) ei enn -- 01.46,3ake x

5. 3v t AH Hallausva / (ARO) 33,2a -- 01.44,5ake

6. 3v t Harmaan Mieleinen / Santeri (GHT) 31,3aly -- 01.46,2ake x

7. 3v t Ruskon Fihutar  / Maisa (LCT) 39,1ake -- 01.47,2ake x

8. 3v o Ionin Suojeluskuntalainen / S (ION) 40,6ke -- 01.51,1ake

9. 3v t Kaponen (DS) ei enn -- 01.53,4ake

10. 3v o Snillin Monsteri Hippa / Teppo (LCT) 38,4ake -- 01.55,5ake

hyl - 3v o Snillin Yöhoure / (Jemma) 01.34,2aly -- hml

hyl - 3v t Ionin Köydestä Karannut / Gin (ION) 47,3ke -- hyl

Lähtö 4. 4-vuotiaat kylmäveriset 2100m

Sarja 1.

1. 4v t K.R. Armada / Elmo (GT) 34,4aly -- 01.27,5ake

2. 4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.27,2aly -- 01.304ake

3. 4v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 32,3aly -- 01.31,4ake x

4. 4v t AH Kalmakuu / (DS) 36,5aly -- 01.31,5ake x

5. 4v t Soljuva Vetehine / (Anti) 35,4ke -- 01.31,7ake x

6. 4v o Kekolan Sinigekko / (Jemma) 01.31,2ake -- 01.32,4ake

7. 4v o Radikalin Tuliraketti / Spookiness (RDT) 32,5aly -- 01.33,2ake xx

8. 4v t AH Balladi / (ARO) 31,3a -- 01.38,3ake

9. 4v t Duanin Markiisitar (DS) 38,1aly -- 01.38,5ake

10. 4v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 34,3ke -- 01.40,5ake

hyl - 4v o AH Tuleniskijä / (ARO) 35,2a -- hll

hyl - 4v o Säilä Vempain / (Anti) 01.35,5ke -- hll

Sarja 2.

1. 4v o Vilosofi / (Kestrel) 34,4aly -- 01.27,3ake xx

2. 4v t Ilanne / (Kestrel) 34,4aly  -- 01.27,5ake

3. 4v o AH Cahuilla / (DS) 36,4aly -- 01.27,9ake

4. 4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 37,1ake -- 01.28,2ake

5. 4v t AH Hopeahela / (ARO) 28,6a -- 01.29,6ake

6. 4v o Radikaali Epidemia (DS) 34,2ake -- 01.31,4ake

7. 4v o AH Zenon / (ARO) 29,3a -- 01.31,5ake

8. 4v t Peetun Marrastiuku /Tessa (LCT) 44,1ke -- 01.35,1ake xx

9. 4v o Vieterin Väpinä / (Anti) 01.34,2ke -- 01.36,3ake x

10. 4v o Höpöjävä Pääläri / (Anti) 01.34,2ke -- 01.37,3ake x

hyl - 4v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 36,5aly -- hll

hyl - 4v o Kartanpiirtäjä / Teppo (LCT) 29,4ake -- hll

Lähtö 5. 3-vuotiaat A-ponit 1100m

 

1. 3v t Kahlenukke / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.37,6a

2. 3v t Made Of Candy / Kari (GHT) 02.37,3aly -- 02.40,3a

3. 3v t Swing Sweet Chariot / Liinu (GHT) 02.37,1aly -- 02.56,3a xx

4. 3v t Toy's Capella / Kirsi (LCT) 03.15,3aly -- 02.59,2a

5. 3v t Bambino / Delia (GHT) 02.47,3aly -- 03.11,1a

6. 3v o Bothriuridae Gue / Maisa (LCT) 03.09,6aly -- 03.25,2a

7. 3v o Thundermonster / Ronja (GHT) ei enn. -- 03.28,6a

hyl - 3v o Radical Rauchebeere /Ninni (LCT) 03.15,2aly -- hpl

hyl - 3v o Rachdale Trespan Gue / Miisa(LCT) 03.10,3aly -- hll

hyl - 3v t Radical Disasterpiece / (Jemma) 02.37,2aly -- hyl

Lähtö 6. yli 3-vuotiaat A-ponit 1100m

Sarja 1.

1. 7v t Toy's Marilyn / Laura (RDT) 2.37,5aly -- 02.30,3a x

2. 7v o Radical Beware / Anna (RDT) 2.37,4aly -- 02.35,4a x

3. 6v o Owen Go / (ARO) 2.40,2 -- 02.36,1a

4. 5v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 02.38,6a

5. 8v o Asterion / (Kestrel) 2.38,1aly -- 02.39,6a

6. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.43,3ly -- 02.40,1a

7. 6v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.41,1a

8. 8v t Aken Lace / (ARO) 2.46,6a -- 02.41,2a

9. 5v o Narrilaivan Corona / Spookiness (RDT) 2.49,3aly -- 02.43,6a x

10. 6v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.39,4ly x -- 02.49,4a x

11. 14v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.50,4a

hyl - 6v t Flissa Go / (ARO) 2.47,3 -- hll

 

Sarja 2.

1. 5v t Radikaali Neiti / Jose (RDT) 2.46,6ly -- 02.30,5a

2. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.47,4ly -- 02.39,5a

3. 8v o Aken Varric / (ARO) 2.34,4a -- 02.42,2a xx
4. 12v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.43,5a

hyl - 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 3.05,2aly -- hll

Lähtö 7. 3-vuotiaat B-ponit 1600m

ajettu tasoitusajona!

1. 3v t Vanda / Netta (GHT) 02.05,2aly -- 02.06,5ly

2. 3v t Sigrid / Pinja (GHT) 02.06,2aly -- 02.06,6ly

3. 3v o Theodor RC / Wille (GT) 2.19,6ake -- 02.08,6ly x

4. 3v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.19,4ake -- 02.13,3ly

5. 3v o Tahitian Boytoy RC / (Jemma) 02.05,3aly -- 02.14,2ly

6. 3v o Hastig Förman Gue / Teppo (LCT) 02.24,3ly -- 02.15,2ly

7. 3v o Galning Spöke Gue / Maisa (LCT) 02.22,1ly -- 02.15,6ly x

8. 3v t Toy's Sympatisk Näktergal / Minna (LCT) 02.20,4ly -- 02.19,2ly

9. 3v o Farlon / Bea (GHT) 02.07,5aly -- 02.20,2ly

10. 3v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.20,5ly 

11. 3v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.16,5ake -- 02.23,5ly x

12. 3v o Roland / Anna (GHT) 02.10,3aly -- 02.24,2ly

13. 3v o Da Capo Tordnjörn / Miisa (LCT) 02.22,2ly -- 02.29,6ly

Lähtö 8. yli 3-vuotiaat B-ponit 1600m

Sarja 1.

1. 5v t Hedda / Sanni (GHT) 02.20,2ly -- 01.37,4aly

2. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 59,2ly -- 01.37,6aly

3. 6v o Havsvinds Nero / (Jemma) 02.19,1ly -- 01.40,3aly

4. 6v t Toy's Phoebe / Laura (RDT) 1.58,4aly -- 01.48,3aly

5. 7v t Wingards Meia / Elli (GT) 56,3ly -- 01.55,3aly

6. 11v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.08,2a (m02.11,3) -- 02.01,4aly

7. 16v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 02.02,3aly

8. 8v o Ethan Narr / (ARO) 2.00,4a -- 02.02,4aly x

9. 9v t Petronella NRL / (ARO) 2.01,5a -- 02.07,5aly xx

10. 5v t Joline / Kiia (GHT) 02.20,2ly -- 02.09,4aly

hyl - 7v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 1.58,4ly -- hll

hyl - 11v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- hml

 

Sarja 2.
1. 17v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.37,2aly

2. 14v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.38,5aly

3. 7v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.00,6aly xx -- 01.38,8aly x

4. 6v o Hilding / Santeri (GT) 2.01,1aly -- 01.39,3aly x

5. 4v t Cresendon Abigail / Escar (KGR) 02.25,3ly -- 01.48,2aly

6. 6v t Argent Go / (ARO) 2.00,1a -- 01.51,4aly

7. 7v o Gillyweed RC / Spookiness (RDT) 2.00,6aly -- 01.52,4aly 

8. 8v t Mellony Narr / (ARO) 2.00,3a -- 01.57,3aly

9. 5v o Bronnon / Andreas (GHT) 02.22,5aly -- 01.58,5aly

hyl - 9v o Tyr B / Jose (RDT) 1.59,4aly --  hll

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now