tausta © Pixabay, kaikki muu materiaali © VRL-14618, ellei toisin mainittu  virtuaalitalli

06.12.2018 Itsenäisyyspäiväajot - tulokset

kisapäivä 06.12.2018 // vip 05.12.2018 klo 19:00

kyseessä villit ravikilpailut

järjestäjänä Jemman Ravitalli

vastuuhenkilönä Humutin VRL-14618

tulokset arvottu raviarvontakoneella

tulokset päivitetty 08.02.2019 klo 00:10

rajoitukset

  • yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä

  • 4 hevosta + 2 vara / lähtö / omistaja

  • ajetaan 12 hevosen tasoitusajoina, tarvittaessa jaetaan sarjoihin, joiden x parasta jatkaa finaaliin

lähtö 1. 3v suomenhevoset 2100m Kesämopo 2018

karsinta: 1000 - 800 - 600 - 400 - 200 - 100
finaali: 2000 - 1500 - 1000 - 800

sarja 1. karsinta
1. 3v t Snillin Aamurietas / (Jemma) 01.35,4ke -- 01.35,0ake x finaaliin
2. 3v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 36,5a -- 01.35,2ake finaaliin
3. 3v t Purppuralla / (Jemma) 01.37,2aly -- 01.35,4ake x finaaliin
4. 3v t. K.R. Hurme / M. Filppula (KiRi) 31,4 -- 01.35,5ake finaaliin

5. 3v t Ruskon Patarouva / (RuKo) 38,3aly -- 01.37,5ake 
6. 3v t AH Kiriviima / (ARO) 34,6a -- 01.37,6ake 
7. 3v o Saltan Tömähdys / (ARO) 36,2a -- 01.39,4ake 
8. 3v t Ruskon Unikuu / (RuKo) 38,3aly -- 01.41,5ake 
hyl - 3v t Saltan Tulikuura / (ARO) 35,2a -- - hll

sarja 2. karsinta
1. 3v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) ilm.kl -- 01.37,2ake finaaliin
2. 3v t Ruskon Carmiina / (RuKo) 41,6aly -- 01.39,1ake finaaliin
3. ​3v o Vihun Vihuri / (Koivula) ei enn. -- 01.39,4ake finaaliin
4. 3v t Unian Cinderella / (Unia) ei enn. -- 01.39,5ake finaaliin
5. 3v t AH Vallassa / Miisa (RDT) ilm.kl -- 01.41,4ake 

6. 3v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) ilm.kl -- 01.42,1ake 
7. 3v o Talvenvalaja / Valtteri (Tiaiset) ei enn -- 01.42,2ake 
8. 3v t Unian Tulikipuna / (Unia) ei enn. -- 01.42,3ake 
9. 3v o Ruskon Hopearisti / (RuKo) 39,4aly -- 01.42,4ake 
10. 3v o Hurjaharja I.F. / (Koivula) 01.39,2ke -- 01.42,5ake x 

finaali

1. 3v t Snillin Aamurietas / (Jemma) 01.35,4ke -- 01.35,4ake 
2. 3v t. K.R. Hurme / M. Filppula (KiRi) 31,4 -- 01.35,5ake 
3. 3v t Ruskon Carmiina / (RuKo) 41,6aly -- 01.38,2ake 
4. 3v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) ilm.kl -- 01.38,5ake x 

5. 3v t Unian Cinderella / (Unia) ei enn. -- 01.38,6ake x 
6. ​3v o Vihun Vihuri / (Koivula) ei enn. -- 01.38,6ake 
7. 3v t Purppuralla / (Jemma) 01.37,2aly -- 01.39,3ake x 
8. 3v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 36,5a -- 01.39,5ake 
















 

 




 

lähtö 2. 4v suomenhevoset 2100m Särmä-Jorma 2018

karsinta: 1000 - 800 - 600 - 400 - 200 - 100
finaali: 2200 - 1700 - 1500 - 800 - 600 - 400

sarja 1. karsinta
1. 4v o Unian Ralliraita / (Unia) 27,5a -- 01.27,1ake finaaliin
2. 4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.28,1ake -- 01.27,1ake finaaliin
3. 4v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 29,3aly -- 01.27,3ake x finaaliin
4. 4v t AH Hallausva / (ARO) 29,1a -- 01.27,4ake finaaliin
5. 4v o AH Lumikiri / (ARO) 27,2a -- 01.28,3ake 
6. 4v o Snillin Casmir / (SnRa) 29,2 -- 01.28,4ake 

7. 4v t Snillin Aallotar / (SnRa) 27,4a -- 01.28,4ake 
8. 4v o Snillin Keessar / (SnRa) 29,5 -- 01.29,5ake xx 
9. 4v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 29,5ake -- 01.29,5ake 
10. 4v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 28,4aly x -- 01.30,3ake 
hyl - 4v t. Pirelli / A. Kosonen(KiRi) 29,6 -- - k

sarja 2. karsinta
1. 4v t. K.R. Suhmuran Santra / M. Laine (KiRi) 30,1 -- 01.30,2ake x finaaliin
2. 4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 34,4aly -- 01.31,3ake finaaliin
3. 4v t. Viiman Noste / A. Mäkimaa (KiRi) 33,4 -- 01.31,3ake finaaliin
4. 4v t K.R. Roudatar / (RuKo) 35,2aly -- 01.31,5ake x finaaliin
5. 4v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 34,6aly -- 01.32,3ake xx 
6. 4v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.34,1ke -- 01.32,5ake 

7. 4v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 35,4ake -- 01.33,1ake 
8. 4v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.35,2ke -- 01.34,4ake 
9. 4v t Guen Tikkunekku / (Koivula) 01.31,5ake -- 01.34,4ake 
10. 4v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 33,4ke -- 01.34,5ake 
hyl - 4v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 31,6aly -- - hml
hyl - 4v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 33,1aly -- - hml

sarja 3. karsinta
1. 4v o Guen Korpraali / (Koivula) 01.38,5ke -- 01.37,5ake finaaliin
2. 4v o Pompeji Avaramieli / (Anti) 40,2ake -- 01.38,2ake finaaliin
3. 4v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 40,6aly -- 01.38,6ake finaaliin
4. 4v t Pompeji Ketkuliina / (Anti) 40,7ke -- 01.42,3ake finaaliin
5. 4v o Unian Lorulurjus / (Unia) 48,2 -- 01.43,4ake 
6. 4v t. Duanin Vilhelmiina / S. Solja (KiRi) 36,5 -- 01.43,6ake 

7. 4v t Viis Minaa / Anders (Team Ninitra) 37,4a -- 01.43,6ake 
8. 4v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 37,2a -- 01.44,1ake 
9. 4v o Perso Pullahiiri / (Anti) 45,5ake -- 01.44,6ake 
hyl - 4v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 37,3a -- - hll
hyl - 4v t Majuriina Huopikas / (Anti) 46,3ake -- - hll

finaali
1. 4v o Unian Ralliraita / (Unia) 27,5a -- 01.33,0ake 
2. 4v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 29,3aly -- 01.33,4ake x 
3. 4v o Guen Korpraali / (Koivula) 01.38,5ke -- 01.33,5ake 
4. 4v t. K.R. Suhmuran Santra / M. Laine (KiRi) 30,1 -- 01.33,6ake 
5. 4v t K.R. Roudatar / (RuKo) 35,2aly -- 01.33,6ake 
6. 4v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 40,6aly -- 01.34,4ake 

7. 4v o Pompeji Avaramieli / (Anti) 40,2ake -- 01.35,4ake x 
8. 4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.28,1ake -- 01.35,4ake 
9. 4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 34,4aly -- 01.36,6ake x 
10. 4v t Pompeji Ketkuliina / (Anti) 40,7ke -- 01.38,4ake 
11. 4v t. Viiman Noste / A. Mäkimaa (KiRi) 33,4 -- 01.39,4ake 
hyl - 4v t AH Hallausva / (ARO) 29,1a -- - hll

lähtö 3. 25,0-aikaiset ja hitaammat suomenhevoset 2100m Maitojuna 2018

karsinta: 1200 - 1000 - 800 - 600 - 400 - 200

finaali:  2500 - 2000 - 1500 - 800 - 600 - 400

sarja 1. karsinta
1. 9v o Unian Runoralli / (Unia) 24,1a -- 01.22,1ake finaaliin
2. 5v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 25,5a -- 01.22,4ake x finaaliin
3. 6v o Titonius / Soile (GT) 25,4aly -- 01.23,3ake x finaaliin
4. 5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 25,2aly -- 01.23,5ake 
5. 8v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,3ake 
6. 9v t Ruskon Felicia / (RuKo) 25,1aly -- 01.25,2ake 

7. 8v t Woimamimmi / (RuKo) 25,4aly -- 01.25,2ake 
8. 8v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 25,2a -- 01.25,3ake  
9. 5v o Snillin Morrison / (SnRa) 25,3a -- 01.25,5ake  
hyl - 6v o Snillin Aapraham / (SnRa) 25,3a -- - hml
hyl - 6v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 25,1ke x -- - hyl

sarja 2. karsinta

1. 7v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 25,5a -- 01.24,1ake finaaliin
2. 8v t. K. Tumen Aito / M. Laine (KiRi) 25,5 -- 01.24,2ake finaaliin
3. 9v t Kliminka / Mirja (GT) 25,5aly -- 01.24,4ake x finaaliin
4. 5v o AH Tuleniskijä / (ARO) 26,2a -- 01.24,5ake 
5. 5v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 26,2 -- 01.25,3ake 
6. 7v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 25,5a -- 01.25,3ake xx 

7. 5v o Egyptin Prinssi / Scott (VIN) 26,1aly -- 01.25,5ake x 
8. 6v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 26,3aly -- 01.26,2ake 
9. 8v t Loruleina / (Unia) 26,2 -- 01.26,3ake x 
10. 7v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 26,2 -- 01.26,3ake 
11. 7v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 26,2aly -- 01.26,4ake 
12. 7v t Unian Heikunkeikaus / (Unia) 26,1a -- 01.27,2ake 

sarja 3. karsinta

1. 5v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.27,2aly -- 01.25,6ake finaaliin
2. 7v t Ruskon Usva / (RuKo) 27,3aly -- 01.26,2ake xx finaaliin
3. 7v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 26,2aly -- 01.26,2ake finaaliin
4. 5v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 27,2aly -- 01.26,3ake 
5. 8v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- 01.26,6ake x 

6. 6v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 26,3aly -- 01.27,5ake 
7. 7v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 26,5 -- 01.27,6ake x 
8. 5v t. Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 26,4 -- 01.28,2ake 
9. 6v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 26,4aly -- 01.28,4ake 
10. 5v o Vatupassi RC / (Koivula) 01.27,2ake -- 01.28,4ake 

sarja 4. karsinta

1. 5v o Kolossi / Jane (VIN) 31,3aly -- 01.26,2ake finaaliin
2. 8v t Tähdelmä / (Tiaiset) ei enn -- 01.26,2ake x finaaliin
3. 5v o Sus Siunakkoo Karvareuhka / (Anti) 01.27,5ake -- 01.26,5ake finaaliin
4. 5v t Ampiainen / Peter (VIN) 29,2aly -- 01.26,5ake xx 
5. 7v o Räyhähenki / (RuKo) 27,3aly -- 01.27,2ake 
6. 5v t H. J. Notkelma / (Anti) 01.27,4ake -- 01.27,2ake 

7. 6v t Renessanssirinsessa / (ARO) 27,5a -- 01.27,3ake 
8. 5v t Soljuva Vetehine / (Anti) 01.27,3ake -- 01.27,4ake 
9. 5v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.29,4ke -- 01.28,4ake 
10. 5v t Hairahduksen Lauhahiipijä / (Anti) 01.29,2ke -- 01.28,5ake 
11. 6v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 29,1a -- 01.28,5ake xx 
hyl - 5v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.27,6aly -- - hyl

finaali

1. 9v o Unian Runoralli / (Unia) 24,1a -- 01.23,1ake x 
2. 8v t. K. Tumen Aito / M. Laine (KiRi) 25,5 -- 01.23,4ake xx 
3. 7v t Ruskon Usva / (RuKo) 27,3aly -- 01.23,5ake x 
4. 9v t Kliminka / Mirja (GT) 25,5aly -- 01.24,1ake 
5. 7v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 26,2aly -- 01.24,2ake 
6. 6v o Titonius / Soile (GT) 25,4aly -- 01.24,4ake xx 

7. 5v o Kolossi / Jane (VIN) 31,3aly -- 01.24,5ake 
8. 7v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 25,5a -- 01.25,5ake 
9. 8v t Tähdelmä / (Tiaiset) ei enn -- 01.26,1ake x 
10. 5v o Sus Siunakkoo Karvareuhka / (Anti) 01.27,5ake -- 01.26,2ake 
11. 5v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 25,5a -- 01.26,6ake 
hyl - 5v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.27,2aly -- - hml

lähtö 4. 24,9-aikaiset & nopeammat suomenhevoset 2100m Varuskuntaharakka 2018

karsinta: 1200 - 1000 - 800 - 600 - 400 - 200

finaali: 3000 - 2500 - 2000 - 800 - 600 - 400

sarja 1. karsinta
1. 7v t Snillin Kaarina / (SnRa) 23,2a -- 01.21,3ake x finaaliin
2. 7v t Snillin Topaasi / (SnRa) 23,3a -- 01.21,4ake finaaliin
3. 10v t Radikalin Villimimmi / Leena (RDT) 23,2aly -- 01.21,4ake finaaliin
4. 6v t Unian Virivikinä / (Unia) 22,2a -- 01.21,4ake x finaaliin
5. 8v o Iki-Elmo / (Koivula) 01.23,3ake -- 01.21,5ake x 

6. 15v o Viritetty / (Unia) 22,2a -- 01.21,5ake 
7. 10v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 22,5aly -- 01.21,5ake 
8. 7v o Ruskon Kurko / (RuKo) 23,2aly -- 01.22,4ake 
9. 7v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 22,1 -- 01.23,4ake x 
10. 8v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.23,2aly -- 01.23,5ake

sarja 2. karsinta

1. 7v t Savun Cauhia / (ARO) 23,3a -- 01.22,3ake finaaliin
2. 7v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 23,3 -- 01.22,4ake finaaliin
3. 9v o Unian Korona / (Unia) 23,6a -- 01.22,5ake finaaliin
4. 12v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 23,3 -- 01.22,5ake finaaliin
5. 7v o Drotsibojonsson / (SnRa) 23,3a -- 01.22,5ake 

6. 12v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 23,4a -- 01.23,2ake 
7. 9v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 23,5aly -- 01.24,1ake 
8. 6v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 23,4a -- 01.24,3ake x 
hyl - 8v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 23,5aly -- - hml

sarja 3. karsinta

1. 7v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 24,2ake -- 01.23,0ake finaaliin
2. 8v t AH Karamelli / (ARO) 24,2a -- 01.23,2ake finaaliin
3. 7v o. Helios / T. Tapanila (KiRi) 24,4 -- 01.23,3ake x finaaliin
4. 9v o Geggonen / (Koivula) 01.24,4ake -- 01.23,3ake finaaliin
5. 8v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 24,1aly -- 01.23,4ake 
6. 8v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.24,5aly -- 01.23,4ake 

7. 6v t AH Indigo / (ARO) 24,3a -- 01.24,2ake x 
8. 8v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 24,2ake -- 01.24,3ake 
9. 10v o T.T.Tulituski / (RuKo) 24,4aly -- 01.24,5ake x 
10. 9v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 24,2ke -- 01.25,1ake x 
11. 9v o Ryövärijätkä / (Unia) 24,2a -- 01.25,5ake 

finaali

1. 12v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 23,3 -- 01.21,1ake 
2. 7v t Savun Cauhia / (ARO) 23,3a -- 01.21,2ake 
3. 10v t Radikalin Villimimmi / Leena (RDT) 23,2aly -- 01.21,2ake 
4. 9v o Unian Korona / (Unia) 23,6a -- 01.21,3ake 
5. 7v t Snillin Topaasi / (SnRa) 23,3a -- 01.21,4ake 
6. 7v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 23,3 -- 01.22,2ake xx 

7. 6v t Unian Virivikinä / (Unia) 22,2a -- 01.22,5ake 
8. 7v o. Helios / T. Tapanila (KiRi) 24,4 -- 01.22,6ake x 
9. 9v o Geggonen / (Koivula) 01.24,4ake -- 01.23,2ake 
10. 8v t AH Karamelli / (ARO) 24,2a -- 01.23,3ake 
11. 7v t Snillin Kaarina / (SnRa) 23,2a -- 01.23,3ake 

hyl - 7v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 24,2ake -- - hml

lähtö 5. 22,0-aikaiset ja nopeammat suomenhevoset 2100m Isoherra 2018

karsinta: 1200 - 1000 - 800 - 600 - 400 - 200
finaali: 4000 - 2500 - 2000 - 1000

sarja 1. karsinta
1. 11v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- 01.20,2ake finaaliin
2. 13v o Hulivei I.F. / Minna (RDT) 20,7aly -- 01.20,5ake finaaliin
3. 9v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.20,5ake finaaliin
4. 9v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a -- 01.21,2ake finaaliin
5. 11v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 01.21,3ake xx 

6. 10v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 20,4 -- 01.21,5ake x 
7. 10v o Lakimies / Joni (GT) 20,1aly xx -- 01.21,5ake 
8. 9v o AH Varjokuva / (Unia) 21,2a -- 01.21,5ake 
9. 11v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx -- 01.21,5ake 
hyl - 13v t Purnin Vippaus / Helga (Team Ninitra) 21,1a -- - k

sarja 2. karsinta

1. 13v o Josveinkin / (Unia) 22,1a -- 01.20,2ake finaaliin
2. 9v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 21,2aly -- 01.20,2ake x finaaliin
3. 11v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 22,1a -- 01.20,3ake finaaliin
4. 8v o Ruskon Jupiter / (Unia) 22,2a -- 01.20,4ake finaaliin
5. 11v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,2a -- 01.20,4ake 
6. 10v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 21,2 -- 01.20,5ake 

7. 9v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,2a -- 01.20,6ake 
8. 13v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 21,5a -- 01.22,2ake xx 
9. 11v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 21,3a -- 01.22,4ake 
10. 10v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- 01.22,6ake 
11. 8v t Rajariemu / Vesku (GT) 21,3aly -- 01.22,6ake 
12. 9v t Nummen Noita / (Koivula) 01.21,3ake -- 01.22,6ake 

finaali

1. 9v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.20,1ake 
2. 13v o Hulivei I.F. / Minna (RDT) 20,7aly -- 01.20,3ake 
3. 9v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 21,2aly -- 01.20,4ake 
4. 9v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a -- 01.21,2ake 

5. 8v o Ruskon Jupiter / (Unia) 22,2a -- 01.21,3ake 
6. 13v o Josveinkin / (Unia) 22,1a -- 01.22,1ake 
7. 11v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 22,1a -- 01.22,4ake 
hyl - 11v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- - hll

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now