06.12.2019 Itsenäisyyspäiväajot

Suomenhevosten itsenäisyyspäivän raviajot juostaan toista vuotta peräkkäin 06.12.2019. Luvassa jälleen kansallisia huippuhetkiä, kotimaisia tähtijuoksijoita sekä sinivalkoisia riemunhuutoja!

säännöt

⇢ yksi lähtö per hevonen

⇢ yksi ohjastaja per hevonen per lähtö

⇢ lähtöihin kaksi hevosta + neljä varahevosta per talli

⇢ lähdöt juostaan ryhmäajoina 2100 metrin matkana, kolmena karsintana sekä finaalina, jossa tittelit jaetaan, lähtöjen neljä nopeinta jatkaa finaaliin

ilmoittautuminen

05.12.2019 mennessä sähköpostitse hallankaiku@gmail.com otsikolla Itsenäisyysajot 2019, muodossa:

lähtö (rv)

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

+ varahevoset selvästi merkittynä!

lähdöt

lähtö 1. Kesämopo 2019, 3-vuotiaat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

lähtö 2. Särmä-Jorma 2019, 4-vuotiaat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

lähtö 3. Maitojuna 2019, 25,0-aikaiset ja hitaammat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

lähtö 4. Varuskuntaharakka 2019, 24,9-aikaiset ja nopeammat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

lähtö 5. Isoherra 2019, 22,9-aikaiset ja nopeammat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

osallistujat & tulokset

tulokset arvotaan puolueettomasti raviarvontakoneella.

lähtö 1. Kesämopo 2019, 3-vuotiaat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m
finaalipalkinnot: 5000 - 2500 - 1000 - 900 - 750 (- 500v€)

finaali ajettu suoraan!

1. 3v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.35,6ake -- 1.35,0ake
2. 3v t AH Utuisa / (ARO) 34,8a -- 1.36,4ake
3. 3v o K. Murto / Jani (Duo) ei enn --  1.36,4ake
4. 3v t Hopealinnan Riivinrauta / Eino H. (Team Hopea) 1.42,4ke -- 1.37,0ake
5. 3v o Positiivari / (VÄI) 40,6a -- 1.37,3ake

6. 3v o AH Paroni / (ARO) 34,5a -- 1.37,8ake
7. 3v t AH Caamos / (ARO) 34,0a -- 1.39,3ake
8. 3v o Saariston Tsaari / Andy J. (Team Hopea) ei enn -- 1.39,6ake
9. 3v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.33,7aly -- 1.39,9ake
10. 3v o Apin Hili / Jorma (Duo) ei enn --  1.40,0ake

lähtö 2. Särmä-Jorma 2019, 4-vuotiaat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m
finaalipalkinnot:  6000 - 2000 - 1000 - 900 - 800 - 700v€

finaali ajettu suoraan!

 

1. 4v t AH Vaania / (ARO) 30,0a -- 1.29,0ake
2. 4v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 33,0a --  1.29,6ake
3. 4v t Marielle Snilli / (SnRa) 30,1a -- 1.29,7ake
4. 4v o Killan Ryske / (VÄI) 34,6 -- 1.29,8ake
5. 4v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.29,2ake -- 1.29,8ake
6. 4v o Purnin Werner / Rosa (Team Ninitra) 33,0a --  1.30,5ake

7. 4v t K. Vivaldi / Jorma (Duo) 32,5 -- 1.31,1ake
8. 4v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 29,6a -- 1.31,9ake
9. 4v o Kielopeikko / (VÄI) 33,9a -- 1.32,6ake
10. 4v t Rusiina / Jussi (SS) 01.34,5a -- 1.32,7ake
11. 4v t Snillin Yöhelmi / (SnRa) 31,0a -- 1.33,6ake
12. 4v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.30,4aly -- 1.34,0ake

lähtö 3. Maitojuna 2019, 25,0-akaiset & hitaammat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

karsintapalkinnot: 4000 - 2000 - 1000 - 500 - 250 - 100v€
finaalipalkinnot: 7000 - 4000 - 1200 - 1000 - 900 - 700v€

 

ajettu kaksi karsintalähtöä. karsintojen kuusi parasta jatkanut finaaliin. varalistalta valitut hevoset on arvottu mukaan.

karsinta 1.
1. 6v o K. Talvivaara / Jorma (Duo) 27,1 --  1.25,0ake
2. 5v o Talvenvalaja / (VÄI) 30,0 -- 1.25,2ake
3. 6v o Lumiukon Hurmo / Gunnar (Wäck) 34,5aly -- 1.25,7ake
4. 7v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 25,6a --  1.26,4ake
5. 8v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a -- 1.27,0ake
6. 5v o AH Pikku-Urho / (ARO) 28,7a -- 1.27,4ake

7. 5v t K. Pikkulotta / Jani (Duo) 27,5 --  1.27,7ake
8. 5v o K. Turhapuro / Uuno (GWT) 28,1aly -- 1.27,7ake
9. 6v t Unian Lorutar / (SnRa) 25,1a -- 1.27,8ake
10. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.25,3aly -- 1.28,8ake
11. 6v t Golda Säde / Gaby (GWT) 25,8ake -- 1.29,3ake
12. 8v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 25,5a -- 1.30,0ake


karsinta 2.

1. 6v t Rohkean Mustikka / Julia (APR) 29,1aly -- 1.25,0ake
2. 5v o Oispa Voitto / Jessica (APR) 27,4aly -- 1.26,2ake
3. 6v o Ruskon Untamo / Jannica (APR) 26,1ake -- 1.26,4ake
4. 5v o Radikaali Legenda  (SnRa) 26,0a -- 1.26,6ake
5. 6v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 26,0a --  1.26,8ake
6. 5v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.39,2ke -- 1.27,9ake

7. 6v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 26,0a --  1.28,9ake
8. 5v o Snadisti Hopee / (ARO) 27,9a -- 1.28,9ake
9. 5v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.25,9aly -- 1.29,3ake
10. 6v t Taikan Ilona / Upi (GWT) 29,2aly -- 1.29,4ake
11. 6v t Vauhtivilma / (ARO) 27,4a (34,6ma) -- 1.29,9ake
12. 6v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.26,2aly -- 1.30,0ake

 

finaali

1. 6v t Rohkean Mustikka / Julia (APR) 29,1aly -- 1.25,0ake
2. 5v o Talvenvalaja / (VÄI) 30,0 -- 1.25,5ake
3. 5v o Radikaali Legenda / (SnRa) 26,0a -- 1.25,5ake
4. 6v o K. Talvivaara / Jorma (Duo) 27,1 -- 1.26,4ake
5. 6v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 26,0a -- 1.27,1ake
6. 8v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a -- 1.27,3ake

7. 6v o Lumiukon Hurmo / Gunnar (Wäck) 34,5aly -- 1.28,0ake
8. 5v o AH Pikku-Urho / (ARO) 28,7a -- 1.28,4ake
9. 5v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.39,2ke -- 1.28,9ake
10. 5v o Oispa Voitto / Jessica (APR) 27,4aly -- 1.29,6ake
11. 7v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 25,6a -- 1.29,9ake
12. 6v o Ruskon Untamo / Jannica (APR) 26,1ake -- 1.30,0ake

lähtö 4. Varuskuntaharakka 2019, 24,9-akaiset & nopeammat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

karsintapalkinnot: 4000 - 2000 - 1000 - 500 - 250 - 100v€
finaalipalkinnot: 8000 - 4500 - 1500 - 1100 - 900 - 700v€

ajettu kaksi karsintaa, karsintojen kuusi parasta jatkanut finaaliin. varalistasta saatiin hyvin toinen karsintalähtö mukaan.

karsinta 1.

1. 8v o Snillin Aapraham / (SnRa) 23,0a -- 1.23,0ake
2. 9v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a -- 1.23,9ake
3. 7v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.24,2ake
4. 6v t Purppuralla / (VÄI) 24,8a -- 1.24,4ake
5. 12v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a --  1.24,4ake
6. 7v t Snillin Aallotar / (SnRa) 24,5a -- 1.24,4ake

7. 8v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 23,1a -- 1.24,5ake
8. 7v o Maine / Anders (Team Ninitra) 23,0a --  1.24,6ake
9. 7v o Kilimanjaro KAS / Anne (KADO) 1.24,9ake -- 1.24,6ake
10. 6v t Selevä Vappu / Upi (GWT) 24,6ake -- 1.24,7ake
11. 7v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.24,8ake -- 1.25,0ake

 

karsinta 2.

1. 12v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 1.23,0ake
2. 8v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 24,0a -- 1.23,2ake
3. 9v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 1.23,3ake
4. 6v o Snillin Taavetti / (SnRa) 24,0a -- 1.23,3ake
5. 7v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.24,1aly -- 1.23,8ake
6. 7v o Snilleste Prins / (SnRa) 24,0a -- 1.24,1ake

7. 11v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 1.24,3ake
8. 11v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 23,1a -- 1.24,4ake
9. 7v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,3aly -- 1.24,5ake
10. 9v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 1.25,0ake
11. 7v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.24,4ake -- 1.25,0ake

finaali

1. 12v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 1.23,0ake
2. 9v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 1.23,0ake
3. 7v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.24,1aly -- 1.23,4ake
4. 7v t Snillin Aallotar / (SnRa) 24,5a -- 1.23,6ake
5. 6v t Purppuralla / (VÄI) 24,8a -- 1.23,7ake
6. 7v o Snilleste Prins / (SnRa) 24,0a -- 1.23,9ake

7. 8v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 24,0a -- 1.24,6ake
8. 8v o Snillin Aapraham / (SnRa) 23,0a -- 1.24,7ake
9. 6v o Snillin Taavetti / (SnRa) 24,0a -- 1.24,7ake
10. 7v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.24,9ake
11. 12v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a -- 1.24,9ake
12. 9v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a -- 1.25,0ake

lähtö 5. Isoherra 2019, 22,9-akaiset & nopeammat suomenhevoset, ryhmäajo 2100m

karsintapalkinnot: 5000 - 2500 - 1200 - 700 - 300 - 150v€
finaalipalkinnot: 10 000 - 5000 - 2000 - 1500 - 1200 - 1000v€

ajettu kaksi karsintaa, karsintojen kuusi parasta jatkanut finaaliin. varalistasta saatiin hyvin toinen karsintalähtö mukaan.

karsinta 1.

1. 7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly -- 1.20,0ake
2. 8v o Aikamatkaaja / Heikki (GWT) 22,4ake -- 1.20,6ake
3. 8v o Naurun Tyrskä / (VÄI) 20,2a -- 1.20,9ake
4. 8v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 22,9aly --  1.21,3ake
5. 12v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a --  1.21,4ake
6. 8v o Kismitti KAS / Tino (KADO) 1.22,2aly -- 1.21,4ake

7. 15v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 1.21,7ake
8. 9v o Unian Viikinki / (SnRa) 21,5a - 1.22,1ake
9. 14v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 1.22,2ake
10. 12v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,2a -- 1.22,5ake
11. 9v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 1.22,7ake
12. 15v t Purnin Vippaus / Marcus (Team Ninitra) 21,1a --  1.23,0ake

karsinta 2.

1. 10v t Saltan Tuikea / (SnRa) 21,1a -- 1.20,0ake
2. 8v t Hykson Helemi KAS / Henna (KADO) 1.21,3aly -- 1.21,0ake
3. 10v t Duanin Jessiina / (SnRa) 21,2a -- 1.21,4ake
4. 8v o Feenix / Gaby (GWT) 22,1aly -- 1.21,4ake
5. 11v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 1.21,6ake
6. 12v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a -- 1.21,7ake

7. 8v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.21,6aly -- 1.21,9ake
8. 15v o Duanin Noniin / (ARO) 21,1a -- 1.22,2ake
9. 7v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.21,9kp -- 1.22,7ake
10. 8v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.22,2ly -- 1.22,7ake
11. 12v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a -- 1.23,0ake

finaali

1. 7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly -- 1.20,0ake
2. 8v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 22,9aly -- 1.20,0ake
3. 11v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 1.20,3ake
4. 8v o Naurun Tyrskä / (VÄI) 20,2a -- 1.20,8ake
5. 12v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a -- 1.20,8ake
6. 8v o Feenix / Gaby (GWT) 22,1aly -- 1.20,9ake

7. 8v o Kismitti KAS / Tino (KADO) 1.22,2aly -- 1.21,1ake
8. 8v t Hykson Helemi KAS / Henna (KADO) 1.21,3aly -- 1.21,4ake
9. 8v o Aikamatkaaja / Heikki (GWT) 22,4ake -- 1.22,5ake
10. 10v t Duanin Jessiina / (SnRa) 21,2a -- 1.22,8ake
11. 12v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a -- 1.22,8ake
12. 10v t Saltan Tuikea / (SnRa) 21,1a -- 1.23,0ake

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now