01.04.2019 maanantairavit

kisapäivä 01.04.2019 // vip 31.03.2019 klo 18:00

kyseessä villit ravikilpailut

järjestäjänä Ravikeskus Valmari

vastuuhenkilönä Humutin VRL-14618

tulokset arvotaan raviarvontakoneella

rajoitukset

  • yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä

  • rajattomasti hevosia / lähtö / omistaja

  • yksi ohjastaja / hevonen / lähtö

  • 2v lämminveriset ja 3v kylmäveriset omiin lähtöihinsä

  • ajetaan 12 hevosen ryhmäajoina, tarvittaessa jaetaan sarjoihin

ilmoittautuminen

13.02.2018 mennessä sähköpostiin hallankaiku@gmail.com otsikolla maanantairavit6 muodossa:

lähtö nro

ikä skp. nimi / ohjastaja (seura) enn --

lähdöt

lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m

lähtö 2. lämminveriset avoin 2100m

lähtö 3. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m

lähtö 4. kylmäveriset avoin 2100m

lähtö 5. A-ponit avoin 1600m

lähtö 6. B-ponit avoin 1600m

lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m 07os.

p: 1000 - 700 - 400 - 300

1. 2v o Frostyprince MacLily (DS) ei enn --  01.23,2ake xx 
2. 2v t Regina Snilli / Paavali (Valmari) ei enn -- 01.23,5ake
3. 2v t Jacandara Ach (DS) ei enn -- 01.23,5ake xx 
4. 2v o Can't Take Me On / Juha (Valmari) 21,3a -- 01.24,1ake

5. 2v t The Next Best Thing Rewa / Jannica (APR) 25,2ke -- 01.26,4ake
6. 2v o Radical Damage / Eetu (Valmari) ei enn -- 01.27,1ake
7. 2v t Renaissance Unia / Toivo (Valmari) ei enn -- 01.27,4ake 

lähtö 2. lämminveriset avoin 2100m 42os.

p: 1300 - 1000 - 700 - 400 (- 300 - 200)

sarja 1.

1. 3v t Bittersweet Teardrop (DS) 18,1ly -- 01.17,2ake x 
2. 3v t Diadème de Lune (DS) 17,5ly -- 01.17,3ake 
3. 4v o Ol' Buttermilk Sky / Jannica (APR) 23,2ke -- 01.17,4ake x 
4. 3v o Sautoir Enjoué (DS) 17,3aly -- 01.17,6ake 
5. 3v o Radetski BUG (DS) 18,2aly -- 01.18,1ake 
6. 3v o Sad Face Murderer (DS) 17,4aly --   01.18,2ake x 

7. 3v o Collier le Luxueux (DS) 17,1ly -- 01.18,2ake 
8. 3v o Sour Bitter Martini (DS) 18,5aly -- 01.18,4ake 
9. 3v o Primá Duán (DS) 19,3ly -- 01.19,2ake 
10. 3v Fudgebaron MacLily / Lotta (Valmari) 17,4a -- 01.19,4ake 
11. 4v o Experiencia Duán (DS) 17,1ake -- 01.19,5ake x 

12. 3v t Treasure MacLily (DS) 17,3ly -- 01.19,7ake

sarja 2.

1. 3v o Lucifer Hook (DS) 16,5aly -- 01.15,2ake 
2. 4v o Varlaam Duán (DS) 16,3ly --   01.15,2ake 
3. 5v t Vengeance Unia (DS) 16,3ake -- 01.15,2ake 
4. 5v t Minoque Unia (DS) 16,3aly -- 01.15,3ake 
5. 5v o Vsevolod Duán (DS) 16,3ake -- 01.15,4ake 
6. 5v o Garrison Gue (DS) 16,2ly -- 01.15,5ake 

7. 5v t Amureux RC (DS) 16,5aly -- 01.16,2ake xx 
8. 4v o Born To Impress RC (DS) 16,2ly -- 01.16,4ake 
9. 3v t Amulette d'Aura (DS) 16,3aly -- 01.16,4ake 
10. 3v t Ancient Leaf (DS) 16,4aly -- 01.16,5ake 
11. 3v t The Bride of Hate (DS) 16,2aly -- 01.16,5ake 

sarja 3.

1. 6v t Carnivora Duán (DS) 15,2aly -- 01.14,1ake 
2. 6v t Rhiannon Duán (DS) 15,3ly -- 01.14,5ake 
3. 5v t Conqueror Duán (DS) 15,2aly -- 01.14,5ake xx 
4. 6v t Amelie Redlover (DS) 15,3ly -- 01.14,6ake x 

5. 4v t Juniper Leandra (DS) 15,4ly -- 01.15,3ake 
6. 6v o Sue's Barracuda / Jessica (APR) 15,2aly -- 01.15,3ake 
7. 4v o Quoucing RC (DS) 15,3ly -- 01.15,6ake 
8. 6v t Jevlámpija (DS) 15,2aly -- 01.15,6ake 

sarja 4.

1. 8v o Wayward Ach / Joanna (APR) 13,4aly -- 01.12,2ake 
2. 4v t  Rjazán Celina (DS) 14,2ly --   01.12,3ake 
3. 6v o Jaropólk (DS) 14,4aly -- 01.12,3ake 
4. 4v o Yukon Gold Butcher / Juhani (Valmari) 13,4a -- 01.12,6ake x 
5. 6v t Blanchefleur Smoke (DS) 14,4aly -- 01.13,3ake x 
6. 5v t Gimmeyourbass (DS) 14,4aly -- 01.13,4ake 

7. 6v o Patrikéi (DS) 14,1aly -- 01.14,2ake 
8. 7v o Rjazán Afinogen (DS) 12,6aly -- 01.14,2ake x 
9. 6v t Adelaida Smoke (DS) 14,2aly -- 01.14,2ake 

10. 6v t Goldendest Duán (DS) 13,6aly -- - hyl
hyl - 5v t Zurié Duán (DS) 13,2aly -- - hll

lähtö 3. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m 19os.

p: 1000 - 700 - 400 - 300 (- 250 - 200)

sarja 1.

1. 3v o  Haittatekijä KAS (DS) ei enn --  01.38,1ake 
2. 3v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.48,2ke -- 01.38,4ake 
3. 3v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.48,5ke -- 01.38,6ake 
4. 3v t  Duanin Sointu (DS) ei enn --  01.39,1ake 
5. 3v t Mini-Madeleine / Elli (Valmari) ei enn -- 01.40,2ake 
6. 3v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.47,8ke -- 01.40,2ake 

7. 3v t AH Nojopas (DS) ei enn --  01.40,3ake x 
8. 3v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.48,1ke -- 01.40,4ake 
9. 3v o Kummastus KAS (DS) ei enn --  01.42,1ake xx 
10. 3v o Duanin Patriotti (DS) ei enn -- 01.42,1ake x 
11. 3v o Radikalin Vesiselvä / Eetu (Valmari) ei enn -- 01.43,6ake x 
12. 3v t. Unian Suruvirsi / (ÄRJÄ) ei enn. --  01.44,4ake 

 

sarja 2.

1. 3v t Vaputtaja / Juha (Valmari) 30,6a -- 01.30,1ake 
2. 3v o. Kilimanjaro / (ÄRJÄ) 30,2ake -- 01.30,4ake x 
3. 3v o. Rantariiviö / (ÄRJÄ) 31,5ly  -- 01.30,6ake 
4. 3v t. Pirunmaito / (ÄRJÄ) 30,1ake --  01.32,2ake 

5. 3v t. Metsänneito / (ÄRJÄ) 30,4ake -- 01.33,5ake xx 
6. 3v Adinan Ystävänpäiväkukka / Oiva (Valmari) 35,1a -- 01.33,5ake 

7. 3v t Kelokielo / Toivo (Valmari) 35,4a -- 01.34,5ake

lähtö 4. kylmäveriset avoin 2100m 44os.

p: 1300 - 1000 - 700 - 400 - 300 (- 200)

sarja 1.

1. 4v t Ruskon Tulineito (DS) 32,3aly -- 01.32,1ake 
2. 5v t Purppuralla / Oiva (Valmari) 36,1 -- 01.32,2ake x 
3. 4v t Keijukeksi (DS) 32,3ke --    01.32,6ake xx 
4. 5v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.32,5ly -- 01.32,6ake x 
5. 4v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.34,1ke -- 01.33,1ake x 
6. 4v t K.R. Valta-Veto (DS) 33,2ke -- 01.33,1ake 

7. 4v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.32,3ly -- 01.33,2ake xx 
8. 4v o Taalaturisti (DS) 32,4ke -- 01.33,4ake x 
9. 4v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.46,2ke -- 01.35,5ake 
10. 4v t Ruskon Hopeakipinä (DS) 34,5aly -- 01.36,4ake 
11. 5v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.44,7ke -- 01.36,5ake 
12. 6v t Rohkean Mustikka / Jannica (APR) 32,1ake -- 01.37,5ake

sarja 2.

1. 4v t Kaponen (DS) 30,3ke -- 01.27,1ake 
2. 4v t Utukiito (DS) 32,2ke --   01.27,3ake xx 
3. 7v t Valtarian Maalinki (DS) 29,2ke -- 01.27,3ake 
4. 4v t Rusinana (DS) 32,2aly -- 01.28,4ake 
5. 5v t Duanin Markiisitar (DS) 28,2ke -- 01.28,6ake 
6. 5v o Oispa Voitto / Jessica (APR) 28,4ake -- 01.29,4ake

7. 6v t EP Pimuliina (DS) 29,4ke -- 01.30,1ake 
8. 5v o Radikaali Epidemia (DS) 29,4ke -- 01.30,1ake 
9. 6v t Savun Runomyrsky (DS) 30,2aly -- 01.30,3ake 
10. 4v o Pakkorako (DS) 29,1ke -- 01.31,2ake 
11. 4v o AH Johanpomppas (DS) 30,3ke -- 01.31,3ake 
12. 7v t Duanin Keltakulta (DS) 29,3ke -- 01.31,4ake 

sarja 3.

1. 7v o Narrilaivan Pavokker (DS) 26,2aly  -- 01.25,1ake x 
2. 5v o AH Cahuilla (DS) 26,3aly -- 01.25,4ake 
3. 8v o Radikaali Aamuherätys (DS) 27,6ake -- 01.25,4ake xx 
4. 6v o Guen Harminkappale (DS) 27,1aly -- 01.25,4ake 
5. 5v t AH Kalmakuu (DS) 27,1aly -- 01.25,5ake 

6. 6v o Ruskon Untamo / Joanna (APR) 26,1ake -- 01.25,6ake 
7. 6v t Liljan Sinilupiini (DS) 26,1aly -- 01.27,3ake xx 
8. 6v t Duanin Emmiina (DS) 26,1aly -- 01.27,5ake x 
9. 4v o Niksmanni (DS) 27,2ke -- 01.27,5ake 

sarja 4.

1. 9v o Duanin Arvoitus (DS) 23,3aly --  01.21,4ake 
2. 8v o Duanin Lohdutus (DS) 24,8aly -- 01.21,4ake 
3. 10v o AH Hurrikaani (DS) 23,5aly --  01.22,3ake x 
4. 6v o Naurun Tyrskä / Jesse (Valmari) 22,3a -- 01.22,5ake xx 
5. 7v o Guen Rituaali (DS) 23,4aly -- 01.22,5ake x 
6. 9v o Saltan Rovasti (DS) 23,3aly -- 01.22,5ake 

7. 11v t AH Ettäsilleen (DS) 21,2aly --  01.24,2ake 
8. 7v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) 24,1aly -- 01.24,5ake 
9. 6v t Nyten (DS) 25,1aly -- 01.25,4ake 

10. 7v t Guen Hopealilja (DS) 24,3aly -- 01.25,6ake
9v t Duanin Keisarinna (DS) 24,2aly -- - hpl

lähtö 5. A-ponit avoin 1600m 47os.

p: 350 - 300 - 200 - 150 (- 75 - 50)

sarja 1.

1. 3v o A.D. Final Destination / Deri (Adina) ei enn. -- 03.00,5aly
2. 13v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 03.00,5aly
3. 3v t Toy's Capella / Cami (Adina) 3.13,3aly -- 03.13,3aly x 
4. 6v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 03.17,2aly 
5. 3v o Arolan Svante / Sulo (Adina) 3.07,4aly -- 03.17,5aly

6. 6v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.18,4aly 
7. 3v o Lily’s Little Blue Prince / Jessica (Adina) ei enn. -- 03.19,5aly 
8. 15v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.19,5aly xx 
9. 9v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 03.20,5aly

sarja 2.

1. 17v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.40,5aly x 
2. 5v t Narrilaivan Piparminttu / Miina (NaSe) 2.45,5aly -- 02.41,5aly
3. 5v t Narrilaivan Lotta / Elina (NaSe) 2.40,2aly --  02.42,6aly
4. 5v t Narrilaivan Vallanna / Anna (NaSe) 2.50,3aly --  02.43,5aly 
5. 7v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.45,5aly 
6. 5v o Narrilaivan Sinnikäs / Otto (NaSe) 2.50,4ly -- 02.47,3aly xx 

7. 5v t Toy's Atlantis / Saaga (Valmari) 02.50,1a -- 02.47,4aly 
8. 5v o Narrilaivan Hurmuripeikko / Pekko (NaSe) 2.50,3aly --  02.48,1aly 
9. 12v t FM Nonparell / Noppa (Adina) 2.40,4 -- 02.48,4aly
10. 5v t Narrilaivan Lempeä / Liina (NaSe) 2.46,6ly --  02.49,6aly 

hyl - 5v o Narrilaivan Viheliäs / Ville (NaSe) 2.45,1ly --  - hml

 

sarja 3.

1. 12v o Narrilaivan Ironline / Tia (NaSe) 2.21,4ly --  02.20,1aly x 
2. 10v t Narrilaivan Maderna / Tiia (NaSe) 2.21,5ly --  02.23,1aly x 
3. 8v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.24,1aly 
4. 16v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.25,4aly 
5. 12v o Narrilaivan Valloittava / Ida (NaSe) 2.27,4aly --  02.27,4aly 

6. 14v t Magic Ghost AD / Jannica (APR) 2.32,3aly -- 02.28,6aly x 
7. 12v t Narrilaivan Finaste / Tiina (NaSe) 2.26,1aly --  02.30,5aly 
8. 12v o Narrilaivan Geronimo / Leena (NaSe) 2.26,3aly -- 02.30,6aly 

hyl - 6v o Saltan Vauhtiville / Shavo (NaSe) 2.28,6ly  -- hml

sarja 4.

1. 14v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Tea (NaSe) 2.15,2ly --   02.15,3aly x 
2. 10v o Narrilaivan Viggo / Jouni (NaSe) 2.19,2aly --  02.15,4aly 
3. 10v t Radikaali Tyttö / Tiiamaria (NaSe) 2.21,1aly --   02.16,2aly 
4. 12v t Narrilaivan Minttuinen / Mia (NaSe) 2.20,1aly --  02.17,4aly 

5. 10v t Narrilaivan Amidala / Matti (NaSe) 2.14,6ly -- 02.17,5aly 
6. 14v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Rea (NaSe) 2.14,3ly --  02.17,5aly 
7. 12v t Narrilaivan Leppoisa / Lea (NaSe) 2.20,3aly -- 02.19,4aly 
8. 12v o Narrilaivan Jukuri / Jyri (NaSe) 2.19,3aly -- 02.19,6aly 

sarja 5.

1. 14v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.10,3aly --  02.10,1aly x 
2. 12v t Narrilaivan Reetta / Iida (NaSe) 2.10,4aly --  02.10,5aly x 
3. 14v t Narrilaivan Two Hearts / Ani (NaSe) 2.11,3aly --  02.11,2aly 
4. 14v t Narrilaivan Evanna / Eeva (NaSe) 2.10,2aly --  02.11,3aly x 
5. 12v o Narrilaivan Spartacus / Kia (NaSe) 2.12,1ly -- 02.11,6aly 

6. 14v o Narrilaivan Daryl / Johanan (NaSe) 2.12,5ly  --  02.12,5aly 
7. 10v t Fool's Cutie Like Me / Ida (NaSe) 2.12,4ly -- 02.13,2aly 
8. 14v t Narrilaivan Leona / Moona (NaSe) 2.12,6aly --  02.13,3aly 
9. 14v o Narrilaivan Gordon / Oona (NaSe) 2.12,6ly --  02.13,6aly 

10. 12v o Narrilaivan Mörkö / Pauli (NaSe) 2.12,5ly -- 02.13,7aly

lähtö 6. B-ponit avoin 1600m 50os.

p: 350 - 300 - 200 - 150 (- 75 - 50)

sarja 1.

1. 1v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.17,2aly 
2. 18v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 --1 02.17,3aly x 
3. 5v t Emily Narr / (NaSe) 2.21,1ly --  02.17,4aly xx 
4. 3v t A.D. Total Eclipse / Essi (Adina) ei enn. -- 02.17,4aly xx 
5. 5v t Felisha Narr / (NaSe) 2.17,2ly --  02.19,1aly 
6. 3v t Toy's Beatris / Eelis (Valmari) ei enn -- 02.20,4aly x 

7. 18v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.21,2aly 
8. 5v o Figaro Narr / (NaSe) 2.20,5ly --  02.21,2aly 
9. 5v t Verna Narr / (NaSe) 2.17,4ly --  02.21,3aly x 
10. 6v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.22,6aly 

11. 3v t Snow Gremlin / (NaSe) 2.21,6ly -- 02.22,8aly
hyl - 5v t Thyrann Narr / (NaSe) 2.21,3ly --  - hll

sarja 2.

1. 8v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.05,2aly 
2. 5v t Alysha Narr / (NaSe) 2.09,4ly --  02.06,1aly 
3. 6v t Angrboda NRL / Piia (NaSe) 2.11,5ly --  02.08,4aly 
4. 5v t Annie Narr / (NaSe) 2.17,5ly --  02.11,4aly 

5. 14v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.14,4aly x 
6. 5v t Shruna NRL / Maria (NaSe) 2.11,2aly --  02.14,5aly 
7. 11v o Sugar Sorrow AD / Sonja (Adina) 2.16,5aly -- 02.14,6aly

8. 5v o Velibor Narr / (NaSe) 2.11,3aly -- 02.15,2aly

sarja 3.

1. 15v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.58,2aly 
2. 5v t Valfjäril / Iida (NaSe) 2.00,5ly --  01.58,2aly x 
3. 6v t Brynhild NRL / Maria (NaSe) 2.04,5ly --  01.59,2aly x 
4. 6v t Janning NRL / Jenna (NaSe) 2.03,2ly -- 02.01,4aly 
5. 5v t Valkyria NRL / Otto (NaSe) 2.02,4aly -- 02.03,2aly 

6. 6v t Thrud NRL / Pauliina (NaSe) 2.02,3ly -- 02.03,6aly 

7. 6v o Jörmundgand NRL / Kia (NaSe) 2.04,1ly -- 02.03,7aly
8. 6v t Hrist Mist NRL / Ria (NaSe) 2.03,3ly -- 02.04,0aly
9. 6v t Fimbul NRL / Elina (NaSe) 2.02,6aly -- 02.04,4aly

sarja 4.

1. 17v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.50,2aly 
2. 4v t Kanelstorm / Lotta (Valmari) 58,2a -- 01.50,2aly 
3. 8v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 50,2aly --  01.50,3aly 
4. 18v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.53,4aly 
5. 12v t Nasrin Dvalan / (NaSe) 50,3aly --  01.54,3aly 

6. 12v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.56,2aly 
7. 12v o Nasrin Royan / (NaSe) 45,2aly -- 01.56,5aly 
8. 12v o Nasrin Jamaya / (NaSe) 46,1aly -- 01.56,5aly x 
9. 6v o Yggdrasil NRL / Tiia (NaSe) 57,3ly --  01.57,5aly 
10. 6v t Disa NRL / Helena (NaSe) 1.50,2aly --   01.57,5aly x 

 

sarja 5.

1. 12v t Nasrin Saarya / (NaSe) 42,3aly --  01.39,5aly xx 
2. 14v o Thydor NRL / Maria (NaSe) 39,1aly -- 01.39,6aly 
3. 10v t Yanetron NRL / Miina (NaSe) 40,4ly --  01.40,3aly 
4. 14v o Samuraj NRL / Riina (NaSe) 40,5ly --  01.40,4aly 
5. 12v t Nasrin Kaleesi / (NaSe) 40,5aly --  01.40,6aly 

6. 10v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 40,8ly --  01.41,3aly 
7. 13v t Athene Snilli / Ada (NaSe) 39,8ly --  01.41,6aly 
8. 17v o Jamming NRL / Ira (NaSe) 40,3ly --  01.42,4aly 
9. 10v o Valdemar NRL / Tiina (NaSe) 42,2aly -- 01.43,2aly 
10. 12v o Nasrin Opal / (NaSe) 40,6aly --  01.46,4aly 

hyl - 12v t Unian Rouslite / Tia (NaSe) 41,3ly --  hpl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now