tausta © Pixabay, kaikki muu materiaali © VRL-14618, ellei toisin mainittu  virtuaalitalli

21.04.2019 pääsiäisravit

Valmarissa ravataan pääsiäistunnelmissa kylmä-, lämminveri- & ponilähdöt. Jaossa kotiin vietäväksi ratojen tykeille tittelit & lihava tukku rahaa, lapsille tarjolla pääsiäismunajahti sekä pupuponiajelua, aikuiset puolestaan nauttivat ruoka- & markkinakojuista sekä illemmalla viimeisten lähtöjen jälkeen ravintolan puolella tarjolla paikallisen nousevan yhtyeen esittämää tanssimusiikkia. Tervetuloa nauttimaan ravien sykkeestä pääsiäisen merkeissä!

kisapäivä 21.04.2019 // vip 20.04.2019 klo 18:00

kyseessä villit ravikilpailut

järjestäjänä Ravikeskus Valmari

vastuuhenkilönä Humutin VRL-14618

tulokset arvotaan raviarvontakoneella

rajoitukset

  • yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä

  • maksimillaan 3 hevosta / talli / karsintalähtö -> yhteensä 6 hevosta tallilta lähtöön + kaksi varahevosta

  • poikkeuksena lähdöt avoimet lähdöt, joihin rajattomasti hevosia / talli

  • yksi ohjastaja / hevonen / lähtö

  • 2v lämminveriset ja 3v kylmäveriset omiin lähtöihinsä

  • ajetaan 12 hevosen ryhmäajoina, järjestetään 2 karsintalähtöä per sarja, josta kuusi parasta jatkaa finaaliin

ilmoittautuminen

13.02.2018 mennessä sähköpostiin hallankaiku@gmail.com otsikolla Pääsiäinen2019 muodossa:

lähtö nro

ikä skp. nimi / ohjastaja (seura) enn --

+ varat selvästi merkittynä

hevoset jaetaan osallistumisjärjestyksessä karsintoihin. Jonosta täytetään vajaa lähtö, tarvittaessa karsinnat yhdistetään (= finaali ajetaan suoraan). Huomaathan, että kaikista karsinnoista 6 parasta hevosta jatkaa finaaliin.

lähdöt

lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 1600m Easter Egg 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 1200 - 900 - 700 - 500 - 400 - 300

finaalilähdön palkinnot: 3200 - 2000 - 1500 - 1000 - 900 - 700

lähtö 2. lämminveriset avoin 1600m

palkinnot: 1300 - 1000 - 900 - 600 (- 450 - 350)

lähtö 3. 15,0-aikaiset & hitaammat lämminveriset 2100m Easter Chick 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 1600 - 1200 - 1000 - 900 - 500 - 450

finaalilähdön palkinnot: 3800 - 2400 - 1800 - 1300 - 1000 - 900

lähtö 4. 13,0-aikaiset & hitaammat lämminveriset 2100m Easter Bunny 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 1900 - 1400 - 1200 - 1000 - 900 - 650

finaalilähdön palkinnot: 4200 - 2800 - 2000 - 1500 - 1300 - 1000

lähtö 5. 12,9-aikaiset & nopeammat lämminveriset 2100m Easter Supreme 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 2000 - 1600 - 1300 - 1100 - 1000 - 850

finaalilähdön palkinnot: 4500 - 3000 - 2500 - 2000 - 1500 - 1300

lähtö 6. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m Pääsiäismuna 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 1200 - 900 - 700 - 500 - 400 - 300

finaalilähdön palkinnot: 3200 - 2000 - 1500 - 1000 - 900 - 700

lähtö 7. kylmäveriset avoin 2100m

palkinnot: 1300 - 1000 - 900 - 600 - 450 - 350

lähtö 8. 27,0-aikaiset & hitaammat kylmäveriset 2100m Pääsiäistipu 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 1600 - 1200 - 1000 - 900 - 500 - 450

finaalilähdön palkinnot: 3800 - 2400 - 1800 - 1300 - 1000 - 900

lähtö 9. 24,0-aikaiset & hitaammat kylmäveriset 2100m Pääsiäispupu 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 1900 - 1400 - 1200 - 1000 - 900 - 650

finaalilähdön palkinnot: 4200 - 2800 - 2000 - 1500 - 1300 - 1000

lähtö 10. 23,9-aikaiset & nopeammat kylmäveriset 2100m Pääsiäistähti 2019

karsintalähtöjen palkinnot: 2000 - 1600 - 1300 - 1100 - 1000 - 850

finaalilähdön palkinnot: 4500 - 3000 - 2500 - 2000 - 1500 - 1300

lähtö 11. A-ponit avoin 1600m

palkinnot: 300 - 250 - 150 - 100 - 75 - 50

lähtö 12. 2.20-aikaiset & nopeammat A-ponit 1600m Pääsiäisen Minitipu 2019

finaalilähdön palkinnot: 500 - 450 - 350 - 200

lähtö 13. 2.15-aikaiset & nopeammat A-ponit 1600m Pääsiäisen Minipupu 2019

finaalilähdön palkinnot: 500 - 450 - 350 - 200 - 150

lähtö 14. B-ponit avoin 1600m

palkinnot: 300 - 250 - 150 - 100 - 75 - 50

lähtö 15. 50,0-aikaiset & nopeammat B-ponit 1600m Easter Mini Chick 2019

finaalilähdön palkinnot: 500 - 450 - 350 - 200 - 150 - 100

lähtö 16. 45,0-aikaiset & nopeammat B-ponit 1600m Easter Mini Bunny 2019

finaalilähdön palkinnot: 500 - 450 - 350 - 200 - 150 - 100

lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 1600m

karsinta 1 

1. 2v o Vallance Win / Bertel (Team Ninitra) 21,5a -- 01.18,6aly xx 
2. 2v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 20,4ake -- 01.19,1aly x 
3. 2v o Thriller Pomp / (ARO) 22,6a -- 01.19,3aly 
4. 2v t Regina Snilli / Eelis (Valmari) 21,4a -- 01.19,4aly 
5. 2v o Pixie MacLily / Tuukka (Team Lily) 22,6 -- 01.20,3aly 
6. 2v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 19,5aly -- 01.20,4aly
 
7. 2v o Texas Boost / (RuKo) 23,5ke -- 01.21,3aly x 
8. 2v o Firefox Luxorious / (RuKo) 25,2ke -- 01.21,3aly 
9. 2v o Radical Damage / Juha (Valmari) 24,5a -- 01.21,5aly 
10. 2v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 22,2ake -- 01.21,6aly 
11. 2v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 19,5a -- 01.22,3aly 
12. 2v t The Next Best Thing Rewa / Jannica (APR) 25,2ke -- 01.22,5aly x 

karsinta 2. 

1. 2v o Magnifico Unia / (RuKo) 23,3ke -- 01.18,2aly xx 
2. 2v o Can't Take Me On / Pauli (Valmari) 21,2a -- 01.18,5aly 
3. 2v o Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) 19,3a -- 01.18,5aly 
4. 2v t Renaissance Unia / Markku (Valmari) 19,1 -- 01.19,4aly x 
5. 2v t Starryeyed Ach / Eero (Team Lily) 19,5 -- 01.20,2aly xx 

6. 2v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 18,5aly -- 01.21,2aly 
7. 2v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) 19,3a -- 01.21,2aly 
8. 2v o Radical Devil / Iikka (RDT) 17,2ake -- 01.22,3aly 
9. 2v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 18,2aly -- 01.22,6aly 
10. 2v t Minerva Burn / (ARO) 21,3a -- 01.23,2aly 

finaali

1. 2v t Renaissance Unia / Markku (Valmari) 19,1 -- 01.18,3aly 
2. 2v t Starryeyed Ach / Eero (Team Lily) 19,5 -- 01.18,4aly 
3. 2v o Thriller Pomp / (ARO) 22,6a -- 01.20,1aly 
4. 2v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 20,4ake --  01.21,3aly 
5. 2v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 18,5aly --  01.21,5aly 
6. 2v t Regina Snilli / Eelis (Valmari) 21,4a -- 01.21,6aly 

7. 2v o Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) 19,3a --  01.21,6aly 
8. 2v o Magnifico Unia / (RuKo) 23,3ke -- 01.22,3aly 
9. 2v o Vallance Win / Bertel (Team Ninitra) 21,5a --  01.23,2aly 
10. 2v o Can't Take Me On / Pauli (Valmari) 21,2a -- 01.23,4aly 
11. 2v o Pixie MacLily / Tuukka (Team Lily) 22,6 -- 01.23,4aly 

hyl - 2v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 19,5aly --  - hll

lähtö 2. lämminveriset avoin 1600m

sarja 1.

1. 3v t Wonder Shav / (NaSe) 17,3ake --  01.16,2aly 
2. 4v o Pretty Boy Swagger / Venla (RDT) 16,3ake -- 01.16,5aly 
3. 3v t Joyful Shav / (NaSe) 18,6aly --  01.16,5aly x 
4. 3v t Be Better Shav / (NaSe) 17,2ake --  01.17,5aly x 
5. 3v t Ironica Ach / Pihla (RDT) 18,3ake -- 01.17,6aly 
6. 4v t Cheeta Shav / Reetta (NaSe) 16,3ake --  01.17,6aly
 
7. 4v o Hurricane Shav / Harri (NaSe) 16,2ake --  01.18,3aly 
8. 3v t Shireen Ach / Risto (RDT) 18,2ake -- 01.18,4aly 
9. 3v o Sunburned Shav / (NaSe) 19,2ake --  01.19,3aly 
10. 4v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 17,2aly --  01.19,6aly 

hyl - 3v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 19,1ake -- - hpl

sarja 2.

1. 9v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 14,2a --  01.13,2aly 
2. 4v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 15,5ake -- 01.13,4aly x 
3. 4v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 15,5ake --   01.13,6aly 
4. 5v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 14,2ake -- 01.14,4aly xx
 
5. 4v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 15,3aly --  01.15,3aly 
6. 5v t Nightwish MacLily / (Team Lily) 15,4 -- 01.15,4aly 

hyl - 6v o Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 15,2a --  - hll

 

sarja 3.

1. 10v o Grand Abs / Atte (NaSe) 10,5aly -- 01.10,1aly xx 
2. 7v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 13,4aly --  01.11,2aly x 
3. 7v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 12,1ake -- 01.11,4aly 
4. 5v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 12,2aly  -- 01.11,5aly 
5. 6v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 13,7ake --  01.12,0aly 
6. 8v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 12,3ake --  01.12,2aly
 
7. 9v t Maroth Gue / Mari (NaSe) 11,0ake --  01.12,3aly 
8. 8v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 13,1aly -- 01.13,3aly 
9. 12v o He Talks To Me / Henni (NaSe) 11,2ake -- 01.13,4aly 
10. 10v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,0ake --  01.13,5aly 
11. 5v t Dramatic RC / Piia (RDT) 13,3ake -- 01.13,6aly 

lähtö 3. 15,0-aikaiset & hitaammat lämminveriset 2100m

karsinta 1 

1. 4v t Countess MacLily / (RuKo) 15,4aly -- 01.15,1ake xx 
2. 3v o Moon Eclipse / Juha (Team Lily) 19,4a -- 01.15,2ake x 
3. 6v t Rjazán Love You / (RuKo) 15,1aly -- 01.15,4ake 
4. 3v t Deathstrike Ach / (ARO) 17,1a -- 01.16,2ake 
5. 3v o Goldstar MacLily / Veikko (Team Lily) 19,2a -- 01.16,3ake 
6. 3v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 17,2a -- 01.16,4ake x 

7. 3v o Fudgebaron MacLily / Pekka (Valmari) 16,4a -- 01.16,4ake 
8. 3v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 15,2a -- 01.16,5ake 
9. 3v t Glowing MacLily / Henri (Team Lily) 18,5a - 01.17,4ake 
10. 5v t Passion Fly / (ARO) 16,3a -- 01.18,3ake 
11. 3v o Fadewalker Ach / (ARO) 17,3a -- 01.20,3ake 
12. 4v o Ol' Buttermilk Sky / Jannica (APR) 23,2ke -- 01.20,5ake

karsinta 2. 

1. 7v o Stjärnasvart / (Team Lily) 15,5a -- 01.15,2ake 
2. 3v o Evil Disco / (ARO) 17,2a --  01.15,2ake 
3. 3v o Gerhard Duán / Tuukka (Team Lily) 19,2a --  01.16,3ake 
4. 4v o Rjazán Stirling / (ARO) 15,5a --  01.16,4ake 
5. 3v t Alexia Duán / Eero (Team Lily) 18,4a -- 01.16,5ake 
6. 4v o Arkher Shav / Alfred (NaSe) 15,3ake --  01.16,6ake x 

7. 6v o Sue's Barracuda / Jessica (APR) 15,2aly -- 01.18,2ake 
8. 4v o Goldfinger MacLily / (ARO) 15,3a --  01.19,2ake 
9. 4v t Pheodora Ach / (RuKo) 15,6aly -- 01.19,3ake x 
10. 4v t Cheerie Shav / Senja (NaSe) 16,2ake --  01.20,3ake

11. 4v t Divine d’Aventure / (RuKo) 17,3aly -- 01.20,4ake x
hyl - 4v t Hornet Shav / Henna (NaSe) 15,4aly --  - hml

finaali

1. 6v t Rjazán Love You / (RuKo) 15,1aly -- 01.15,3ake 
2. 4v o Arkher Shav / Alfred (NaSe) 15,3ake --  01.15,6ake xx 
3. 3v o Goldstar MacLily / Veikko (Team Lily) 19,2a -- 01.16,2ake 
4. 3v o Moon Eclipse / Juha (Team Lily) 19,4a -- 01.17,4ake 
5. 3v t Alexia Duán / Eero (Team Lily) 18,4a -- 01.18,5ake 
6. 7v o Stjärnasvart / (Team Lily) 15,5a -- 01.18,5ake 

7. 3v o Evil Disco / (ARO) 17,2a --  01.19,3ake 
8. 3v t Deathstrike Ach / (ARO) 17,1a --  01.19,4ake 
9. 3v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 17,2a -- 01.19,6ake x 
10. 4v o Rjazán Stirling / (ARO) 15,5a --  01.19,6ake x 

11. 4v t Countess MacLily / (RuKo) 15,4aly -- 01.19,7ake
hyl - 3v o Gerhard Duán / Tuukka (Team Lily) 19,2a -- - hml

lähtö 4. 13,0-aikaiset & hitaammat lämminveriset 2100m

karsinta 1 

1. 7v r Red Jack / (ARO) 14,2a --  01.13,2ake 
2. 5v o Demonite RC / (ARO) 14,1a -- 01.13,6ake x 
3. 11v o Conrad Ach / (ARO) 13,5a -- 01.14,1ake 
4. 6v t Northpearl MacLily / (Team Lily) 13,4a -- 01.14,4ake 
5. 8v o Wayward Ach / Joanna (APR) 13,4aly -- 01.14,5ake 
6. 6v t Smiley Shav / Salli (NaSe) 13,3ake -- 01.14,6ake xx 

7. 5v t Enchanted MacLily / (Team Lily) 14,2a -- 01.14,6ake 
8. 11v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,6ake 
9. 6v t Somewhere Shav / Shavo (NaSe) 13,4ake -- 01.15,2ake x 
10. 7v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 13,1a --  01.15,4ake 
11. 6v t Problematic Shav / (RuKo) 13,4ake -- 01.15,5ake 
12. 7v t Calypso Pomp / (RuKo) 13,4ake -- 01.15,6ake x
 

karsinta 2. 

1. 5v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 14,1ake --   01.13,0ake 
2. 7v o Spring Gold Shav / (Team Lily) 13,1a --  01.13,1ake x 
3. 6v t Rosebud Shav / Iina (NaSe) 13,2ake -- 01.13,2ake x 
4. 6v o Sorryforthelies / (RuKo) 14,2aly -- 01.13,4ake x 
5. 5v o Jorah Duán / (ARO) 13,5a --  01.14,1ake 
6. 4v o Cheerful MacLily / (Team Lily) 13,2 --  01.14,3ake x
 
7. 8v o Fireborn Duán / (ARO) 13,1a --  01.14,5ake xx 
8. 10v t Destroyer / Inka (RDT) 13,2ake --  01.15,2ake 
9. 4v t Rjazán Blue Freesia / (Team Lily) 13,3a -- 01.15,3ake 
10. 8v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) 13,5a --  01.15,4ake x 
11. 6v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 14,6ake -- 01.15,5ake x 
12. 4v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 14,6aly -- 01.15,5ake 

finaali

1. 5v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 14,1ake --   01.13,1ake 
2. 6v t Northpearl MacLily / (Team Lily) 13,4a - 01.13,2ake 
3. 5v o Jorah Duán / (ARO) 13,5a --  01.13,3ake x 
4. 7v r Red Jack / (ARO) 14,2a --  01.13,4ake 
5. 11v o Conrad Ach / (ARO) 13,5a -- 01.13,4ake 
6. 8v o Wayward Ach / Joanna (APR) 13,4aly -- 01.13,5ake x 

7. 6v t Smiley Shav / Salli (NaSe) 13,3ake --  01.14,3ake x 
8. 4v o Cheerful MacLily / (Team Lily) 13,2 --  01.14,4ake 
9. 5v o Demonite RC / (ARO) 14,1a -- 01.15,1ake 
10. 7v o Spring Gold Shav / (Team Lily) 13,1a --  01.15,2ake x 
11. 6v t Rosebud Shav / Iina (NaSe) 13,2ake -- 01.15,4ake 
12. 6v o Sorryforthelies / (RuKo) 14,2aly -- 01.15,5ake 

lähtö 5. 12,9-aikaiset & nopeammat lämminveriset 2100m

karsinta 1 

1. 9v o Starscream Snilli / (RuKo) 12,1aly -- 01.10,3ake 
2. 7v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 12,2aly -- 01.10,4ake 
3. 6v o Midnight Brave /  (Team Lily) 12,4a -- 01.11,4ake x 
4. 7v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 01.11,4ake 
5. 5v o Yukon Gold Butcher / Juha (Valmari) 11,5a -- 01.11,6ake 
6. 6v o Impala Ach / (ARO) 12,2a --  01.11,6ake x 

7. 6v t Smashing MacLily / (Team Lily) 12,3a -- 01.12,3ake 
8. 10v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a -- 01.12,3ake 
9. 9v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,1a --  01.12,3ake xx 
10. 7v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 12,4a --  01.12,5ake 

11. 7v t Månsken / (Team Lily) 11,2a -- 01.12,6ake
hyl - 7v t Renáta Duán / (RuKo) 12,2aly -- - hpl

karsinta 2. 

1. 10v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly -- 01.10,2ake 
2. 6v t Wild Candy Princess / (Team Lily) 11,1a -- 01.10,4ake 
3. 9v o Black Fox Ach / (ARO) 11,6a --  01.10,4ake xx 
4. 6v t Märtha /(Team Lily) 11,1a -- 01.10,5ake xx 
5. 8v o Radical Alter Ego / (RuKo) 11,2aly -- 01.11,2ake 
6. 6v o Golden Amazing / (Team Lily) 10,4a -- 01.11,2ake 

7. 12v o Ivan Iostream / (RuKo) 11,1aly -- 01.11,5ake 
8. 6v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- 01.12,2ake 
9. 9v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 10,3ake --  01.12,3ake 
10. 12v o He's My Hero / Harri (NaSe) 10,2aly --  01.12,4ake x 
11. 8v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a --  01.12,5ake x 

12. 8v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake -- 01.12,6ake xx

finaali

1. 9v o Starscream Snilli / (RuKo) 12,1aly -- 01.10,2ake 
2. 7v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 12,2aly -- 01.10,3ake xx 
3. 9v o Black Fox Ach / (ARO) 11,6a --  01.11,1ake 
4. 6v t Märtha /(Team Lily) 11,1a -- 01.11,2ake 
5. 6v t Wild Candy Princess / (Team Lily) 11,1a -- 01.11,2ake 
6. 6v o Golden Amazing / (Team Lily) 10,4a -- 01.11,3ake 

7. 5v o Yukon Gold Butcher / Juha (Valmari) 11,5a -- 01.11,4ake x 
8. 6v o Impala Ach / (ARO) 12,2a -- 01.11,5ake 
9. 6v o Midnight Brave /  (Team Lily) 12,4a -- 01.12,2ake 
10. 8v o Radical Alter Ego / (RuKo) 11,2aly -- 01.12,4ake xx 
11. 10v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly - 01.12,5ake 
12. 7v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a - 01.12,7ake 

lähtö 6. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m

karsinta 1 

1. 3v o Radikalin Vesiselvä / Marko (Valmari) 33,1a -- 01.36,1ake 
2. 3v t Vauhtivilma / (ARO) 37,6a --  01.36,2ake x 
3. 3v o AH Cerberus / (ARO) 35,5a -- 01.38,4ake 
4. 3v t Mini-Madeleine / Jutta (Valmari) 34,5a -- 01.39,2ake 
5. 3v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.47,5ake -- 01.39,4ake 
6. 3v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 39,4aly -- 01.40,3ake 

7. 3v o Maine / Anders (Team Ninitra) 34,6a --  01.40,5ake x 
8. 3v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.47,8ke -- 01.41,2ake x 
9. 3v o NRL Sprintteri / Tero (NaSe) 33,5ly --  01.41,3ake xx 
10. 3v t Fulla R. / (RuKo) 39,4aly -- 01.41,3ake 

11. 3v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 36,5a -- 01.41,4ake
hyl - 3v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 36,1a --  - hpl

karsinta 2. 

1. 3v o Skagi R. / (RuKo) 39,3aly x --  01.36,2ake x 
2. 3v o Duanin Nokappas / (ARO) 39,5a -- 01.36,4ake 
3. 3v o Purnin Raaelma / Gunvor (Team Ninitra) 37,5a -- 01.36,5ake x 
4. 3v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.48,1ke -- 01.36,5ake 
5. 3v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 32,6aly -- 01.38,5ake x 
6. 3v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 35,3ake -- 01.39,5ake
 
7. 3v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.48,2ke -- 01.39,5ake 
8. 3v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 39,2a -- 01.40,1ake x 
9. 3v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 36,1a --  01.41,3ake 
10. 3v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 39,2aly -- 01.41,4ake 
11. 3v o NRL Timjami / Timi (NaSe) 34,4ly --  01.41,4ake 
12. 3v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 35,2ake --  01.42,3ake 

finaali

1. 3v o Radikalin Vesiselvä / Marko (Valmari) 33,1a -- 01.36,1ake 
2. 3v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 32,6aly -- 01.37,1ake 
3. 3v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.48,1ke -- 01.37,2ake 
4. 3v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.47,5ake -- 01.38,5ake 
5. 3v t Mini-Madeleine / Jutta (Valmari) 34,5a -- 01.39,2ake 
6. 3v o Duanin Nokappas / (ARO) 39,5a -- 01.39,4ake
 
7. 3v o AH Cerberus / (ARO) 35,5a -- 01.39,4ake 
8. 3v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 35,3ake -- 01.39,5ake xx 
9. 3v o Purnin Raaelma / Gunvor (Team Ninitra) 37,5a -- 01.40,2ake 
10. 3v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 39,4aly -- 01.40,6ake x 
11. 3v o Skagi R. / (RuKo) 39,3aly x --  01.41,1ake x 
12. 3v t Vauhtivilma / (ARO) 37,6a --  01.41,5ake

lähtö 7. kylmäveriset avoin 2100m

sarja 1.

1. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.27,3ke -- 01.27,2ake 
2. 5v o Radikaali  Barbaari / Jaakko (RDT) 27,1ake --  01.27,4ake x 
3. 5v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 28,1ake --  01.27,6ake 
4. 5v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.27,6ke -- 01.28,1ake 
5. 7v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.27,4aly -- 01.28,6ake 
6. 5v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 28,2ake -- 01.29,5ake
 
7. 4v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 35,3aly -- 01.30,4ake 
8. 5v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 27,4ake -- 01.30,5ake 
9. 4v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 34,5ake -- 01.31,2ake 
10. 4v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 34,2aly -- 01.32,1ake x 
11. 7v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.27,1aly -- 01.32,3ake 

sarja 2.

1. 7v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.26,2ake -- 01.25,1ake 
2. 7v t NRL Popkorni / Piia (NaSe) 26,2ly -- 01.25,2ake 
3. 7v o NRL Kroisos / Leo (NaSe) 26,1ake --  01.25,3ake x 
4. 7v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 26,1ake -- 01.25,4ake x 
5. 7v t NRL Keijusalama / Keijo (NaSe) 26,1ake --  01.25,5ake 
6. 7v o NRL Kalmakuva / Shavo (NaSe) 26,5ake -- 01.25,6ake
 
7. 7v t Elohopea / Jami (KADO) 1.26,6ake -- 01.26,2ake 
8. 7v t NRL Varjotaika / Ulla (NaSe) 26,2ke --  01.26,4ake 
9. 6v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 26,2ake --  01.26,4ake 
10. 5v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.26,5aly -- 01.26,6ake 

hyl - 7v t RR. Raudakko / Kasper (KADO) 1.26,2ake -- - hpl

 

sarja 3.

1. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,0ke -- 01.24,1ake xx 
2. 8v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.25,1ke -- 01.24,1ake x 
3. 7v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.25,3aly -- 01.24,3ake xx 
4. 7v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.25,2aly -- 01.24,4ake x 
5. 7v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.25,1aly -- 01.24,4ake 
6. 7v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.25,6aly -- 01.24,6ake
 
7. 7v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.25,6aly -- 01.25,1ake 
8. 7v t NRL Camilla / Milla (NaSe) 25,2ke --  01.25,3ake xx 
9. 8v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 25,1ake -- 01.25,5ake 
10. 8v t Nivan Nävikki / Joel (KADO) 1.25,3ake -- 01.25,5ake 

hyl - 7v t NRL Naamarikuningatar / Ada (NaSe) 25,9ake --  - k

sarja 4.

1. 7v t NRL Noitavaino / Vieno (NaSe) 24,3ake --  01.22,0ake xx 
2. 7v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 24,3ake -- 01.22,1ake 
3. 8v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.24,5ake -- 01.22,3ake 
4. 12v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 23,2a --  01.22,6ake 
5. 7v t NRL Unikaveri / Kiia (NaSe) 23,9ake --  01.23,1ake x 
6. 7v t NRL Penninvenyttäjä / Tia (NaSe) 23,9ake --  01.23,2ake
 
7. 7v t NRL Vimmakas / Vilma (NaSe) 23,6aly -- 01.23,4ake 
8. 6v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 24,4ake --  01.23,4ake 
9. 10v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 23,5a --  01.23,6ake xx 
10. 7v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 24,2ake --  01.24,1ake xx 
11. 7v t NRL Joutuisa / Johanna (NaSe) 23,5aly -- 01.24,1ake 
12. 7v t NRL Näpistäjä / Iida (NaSe) 23,6ake -- 01.24,2ake xx 

 

sarja 5.

1. 7v t NRL Palkkio / Sarianna (NaSe) 23,3ake --  01.21,3ake 
2. 9v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 23,5ke --  01.21,4ake x 
3. 14v t Harhakuvaelma / Elli (NaSe) 22,1ake --   01.21,4ake 
4. 8v o Narrilaivan Khaba / Kari (NaSe) 22,3ake -- 01.21,5ake 
5. 8v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 23,1ake -- 01.22,1ake 
6. 9v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 23,3ke -- 01.22,3ake 

7. 10v t Tuteritöm / Pauliina (NaSe) 23,3ake --  01.22,4ake 
8. 7v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 23,2aly --  01.22,4ake 
9. 9v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 23,2ake --  01.23,2ake xx 
10. 9v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 23,1aly --  01.23,4ake 
11. 10v t Hildr NRL / Hillamara (NaSe) 22,1ake --  01.23,5ake x 
12. 12v o Vasaari / Adalmiina (NaSe) 22,2ake --  01.23,6ake 

lähtö 8. 27,0-aikaiset & hitaammat kylmäveriset 2100m

karsinta 1.

1. 5v o Ruskon Kahviketku! / (RuKo) 28,5aly -- 01.27,4ake 
2. 4v t AH Fiinimimmi / (ARO) 28,3a --  01.27,4ake 
3. 4v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 30,3a --  01.28,3ake x 
4. 6v o Ruskon Hopearisti / (RuKo) 28,5aly -- 01.28,5ake 
5. 4v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 30,4a --  01.28,6ake 
6. 4v t Ujokaneli / (ARO) 30,2a -- 01.29,2ake 

7. 4v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.30,2ake -- 01.29,4ake 
8. 5v t Pompeji Häikäisevä / Helga (Team Ninitra) 27,2a --  01.30,3ake xx 
9. 5v o Oispa Voitto / Jessica (APR) 28,4ake -- 01.30,3ake 
10. 5v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.28,2ake -- 01.30,4ake 
11. 4v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.30,2ake -- 01.30,5ake 
12. 4v o Ruskon Leiskaus / (RuKo) 28,4aly -- 01.30,5ake x 

karsinta 2. 

1. 6v t Rohkean Mustikka / Jannica (APR) 32,1ake -- 01.27,2ake 
2. 6v t AH Hallausva / (ARO) 27,4a -- 01.27,4ake 
3. 4v t AH Ajattara / (ARO) 27,5a --  01.27,5ake xx 
4. 5v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.44,7ke -- 01.28,2ake 
5. 5v t Purppuralla / Eelis (Valmari) 32,2a -- 01.28,5ake 
6. 6v t Annapurna KAS / Joni (KADO) 1.31,3ly -- 01.28,6ake x 

7. 7v t Brynja Namys / (RuKo) 27,5aly -- 01.29,4ake x 
8. 7v t Hrefna R. / (RuKo) 27,4aly -- 01.29,5ake x 
9. 7v o Fasolt Namys / (RuKo) 27,2ake -- 01.29,5ake 
10. 4v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.33,4ke -- 01.30,2ake 
11. 4v t NRL Pamela / Iida (NaSe) 30,0ake -- 01.30,3ake 
12. 5v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 27,1a --  01.30,5ake
 

finaali

1. 6v t Annapurna KAS / Joni (KADO) 1.31,3ly -- 01.27,3ake 
2. 4v t Ujokaneli / (ARO) 30,2a -- 01.27,3ake x 
3. 6v t Rohkean Mustikka / Jannica (APR) 32,1ake -- 01.27,4ake x 
4. 5v t Purppuralla / Eelis (Valmari) 32,2a -- 01.27,5ake 
5. 4v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 30,3a --  01.28,2ake 
6. 4v t AH Ajattara / (ARO) 27,5a --  01.28,4ake x 

7. 4v t AH Fiinimimmi / (ARO) 28,3a --  01.29,1ake xx 
8. 4v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 30,4a --  01.29,3ake 
9. 5v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.44,7ke -- 01.29,3ake 
10. 6v t AH Hallausva / (ARO) 27,4a -- 01.30,3ake 
11. 5v o Ruskon Kahviketku! / (RuKo) 28,5aly -- 01.30,5ake 
12. 6v o Ruskon Hopearisti / (RuKo) 28,5aly -- 01.30,6ake xx

lähtö 9. 24,0-aikaiset & hitaammat kylmäveriset 2100m

karsinta 1 

1. 6v o Nattåska / (ARO) 24,4a --  01.24,2ake 
2. 10v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a --  01.24,3ake x 
3. 9v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.24,4ake 
4. 9v t Snillin Josefiina / (RuKo) 26,3aly -- 01.24,4ake xx 
5. 7v t Alwilda R. / (RuKo) 26,2aly -- 01.24,5ake 
6. 7v o NRL Uinuva / Unto (NaSe) 25,1aly --  01.25,1ake
 
7. 6v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.24,2aly -- 01.25,4ake 
8. 6v o Ruskon Untamo / Jannica (APR) 26,1ake -- 01.25,5ake x 
9. 5v o Skjöldur / (RuKo) 26,1aly -- 01.26,1ake 
10. 6v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.24,5aly -- 01.26,2ake xx 
11. 7v t NRL Velmuilija / Jouni (NaSe) 24,1ake -- 01.26,4ake x 

hyl - 7v t AH Hopeahela / (ARO) 25,2a --  - hml

karsinta 2. 

1. 6v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 25,4aly --  01.24,1ake x 
2. 10v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 26,2a --  01.24,2ake 
3. 7v o NRL Tuskane / Timo (NaSe) 24,1ake --  01.24,3ake x 
4. 7v o Sijur R. / (RuKo) 26,4aly -- 01.24,3ake 
5. 5v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.25,4aly -- 01.24,4ake 
6. 6v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.25,1ake -- 01.25,1ake
 
7. 9v o Savun Villimies / (ARO) 24,1a --  01.25,2ake x 
8. 9v t Savun Riitasointu / (ARO) 24,4a --  01.25,2ake 
9. 8v t Guen Lumimustikka / (RuKo) 27,2ake -- 01.25,4ake 
10. 6v o Kasku / Joel (KADO) 1.25,3aly -- 01.25,5ake 
11. 9v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a --  01.26,2ake 
12. 7v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 25,3ake -- 01.26,4ake

finaali

1. 6v o Nattåska / (ARO) 24,4a --  01.24,1ake 
2. 5v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.25,4aly -- 01.24,2ake xx 
3. 7v t Alwilda R. / (RuKo) 26,2aly -- 01.24,4ake 
4. 6v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 25,4aly --  01.24,5ake 
5. 7v o NRL Uinuva / Unto (NaSe) 25,1aly --  01.25,1ake xx 
6. 7v o Sijur R. / (RuKo) 26,4aly -- 01.25,4ake 

7. 10v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a --  01.25,6ake 
8. 9v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.26,1ake 
9. 7v o NRL Tuskane / Timo (NaSe) 24,1ake --  01.26,2ake 
10. 10v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 26,2a --  01.26,3ake 
11. 9v t Snillin Josefiina / (RuKo) 26,3aly -- 01.26,4ake 
12. 6v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.25,1ake -- 01.26,5ake 

lähtö 10. 23,9-aikaiset & nopeammat kylmäveriset 2100m

karsinta 1 

1. 9v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake -- 01.21,1ake x 
2. 11v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a --  01.21,3ake 
3. 6v o Naurun Tyrskä / Juha (Valmari) 21,1a -- 01.21,4ake 
4. 7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.22,3ke --  01.21,5ake 
5. 10v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly -- 01.22,2ake 
6. 10v t Benägen NRL / Hannamaria (NaSe) 21,8ake --  01.22,3ake
 
7. 11v t Ruskon Felicia / (RuKo) 23,5aly -- 01.22,4ake 
8. 7v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a --  01.22,5ake x 
9. 8v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 01.23,2ake 
10. 8v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.21,1ly -- 01.23,3ake 
11. 7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.22,4ake -- 01.23,5ake xx 

hyl - 8v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,4a --  - hll

karsinta 2. 

1. 13v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a --  01.21,1ake 
2. 9v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.23,3aly -- 01.21,1ake 
3. 10v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a --  01.21,3ake 
4. 10v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake  --  01.21,3ake x 
5. 7v t AH Indigo / (ARO) 23,2a --  01.21,3ake 
6. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4aly  -- 01.21,4ake
 
7. 14v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a --  01.21,4ake 
8. 10v t Sinkosinko / Matias (NaSe) 21,2aly --  01.22,3ake 
9. 8v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 23,3a -- 01.22,3ake 
10. 10v o Bergthor / (RuKo) 21,2aly  -- 01.23,4ake 
11. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.22,4aly --  01.23,5ake 

hyl - 7v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.22,5aly -- - hml

finaali

1. 10v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a --  01.21,3ake 
2. 6v o Naurun Tyrskä / Juha (Valmari) 21,1a -- 01.21,4ake 
3. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4aly  -- 01.21,4ake 
4. 9v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.23,3aly -- 01.21,5ake 
5. 11v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a --  01.21,5ake xx 
6. 13v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a --  01.21,5ake xx 

7. 7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.22,3ke --  01.21,5ake x 
8. 10v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake  --  01.21,6ake xx 
9. 10v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly -- 01.21,6ake 
10. 9v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake -- 01.22,5ake 
11. 10v t Benägen NRL / Hannamaria (NaSe) 21,8ake --  01.22,6ake 
12. 7v t AH Indigo / (ARO) 23,2a --  01.23,3ake 

lähtö 11. A-ponit avoin 1600m

sarja 1.

1. 6v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 03.05,2aly 
2. 6v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.07,3aly xx 
3. 3v o A.D. Final Destination / Deri (Adina) ei enn. -- 03.07,5aly x 
4. 3v o Gue Smoothdies / Kiia (RDT) 3.09,2aly -- 03.08,5aly 
5. 3v o Toy's Frodo / Annika (RDT) 3.10,1aly --  03.09,2aly 
6. 3v t Toy's Capella / Cami (Adina) 3.13,3aly -- 03.10,2aly 

7. 3v o Arolan Svante / Sulo (Adina) 3.07,4aly -- 03.11,4aly 
8. 3v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 3.10,4aly -- 03.12,2aly 
9. 3v o Lily’s Little Blue Prince / Jessica (Adina) ei enn. -- 03.13,3aly 
10. 3v o A.D. Biscuit Bazooka / Mila (RDT) 3.09,2aly -- 03.14,5aly 
11. 9v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 03.15,1aly x 

hyl - 3v t Radical Rockmance / Lilli (RDT) 3.05,3aly -- - hll 

sarja 2.

1. 5v o Narrilaivan Sinnikäs / Otto (NaSe) 2.49,2ly -- 02.49,4aly 
2. 4v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.50,5aly -- 02.49,5aly x 
3. 5v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.49,4aly -- 02.50,6aly 
4. 15v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.51,2aly 
5. 4v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.48,2ly -- 02.51,5aly 
6. 4v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.49,2aly --  02.53,2aly x
 
7. 5v o Narrilaivan Hurmuripeikko / Pekko (NaSe) 2.49,3ly --  02.53,3aly x 
8. 5v t Narrilaivan Vallanna / Anna (NaSe) 2.50,3aly --  02.53,6aly 
9. 13v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.55,3aly 
10. 5v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.48,4ly -- 02.55,3aly 

hyl - 7v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- - hml

 

sarja 3.

1. 6v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.38,1aly --  02.39,1aly x 
2. 6v o Skyforger / Jose (RDT) 2.41,2aly -- 02.39,3aly 
3. 12v t FM Nonparell / Noppa (Adina) 2.40,4 -- 02.39,4aly 
4. 5v t Narrilaivan Lempeä / Liina (NaSe) 2.39,2ly --  02.40,3aly 
5. 5v t Narrilaivan Piparminttu / Miina (NaSe) 2.39,5ly -- 02.41,4aly 

6. 5v t Toy's Atlantis / Saaga (Valmari) 2.45,2a --  02.42,2aly x 
7. 5v t Narrilaivan Lotta / Elina (NaSe) 2.38,7ly --  02.44,1aly 
8. 5v o Narrilaivan Viheliäs / Ville (NaSe) 2.45,1ly -- 02.44,3aly x

9. 17v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.45,2aly

sarja 4.

1. 6v o Saltan Vauhtiville / Shavo (NaSe) 2.28,6ly  -- 02.26,1aly 
2. 11v t Aken Lace / (ARO) 2.31,1a --  02.26,2aly 
3. 11v o Aken Varric / (ARO) 2.30,1a -- 02.26,2aly x 
4. 19v o Owen Go / (ARO) 2.31,3a --  02.27,3aly 
5. 14v t Magic Ghost AD / Jannica (APR) 2.32,3aly -- 02.27,3aly
 
6. 9v t Flissa Go / (ARO) 2.30,4a --  02.28,1aly xx 
7. 12v o Narrilaivan Valloittava / Ida (NaSe) 2.26,7ly --  02.28,2aly x 
8. 9v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.30,5a --  02.29,5aly 
9. 16v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.31,4aly x 
10. 12v o Narrilaivan Geronimo / Leena (NaSe) 2.26,3aly -- 02.31,4aly x

sarja 5.

1. 8v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.21,3aly 
2. 10v t Radikaali Tyttö / Tiiamaria (NaSe) 2.21,0ly -- 02.21,5aly 
3. 9v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.24,4aly --   02.22,5aly x 
4. 11v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.26,1aly --  02.22,5aly 
5. 9v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.26,3aly --   02.22,5aly 
6. 12v t Narrilaivan Finaste / Tiina (NaSe) 2.21,3ly --  02.23,6aly
 
7. 8v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.21,3aly -- 02.24,1aly x 
8. 12v o Narrilaivan Ironline / Tia (NaSe) 2.21,4ly --  02.24,2aly x 
9. 7v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.26,4aly --  02.25,3aly 
10. 9v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.24,4aly --   02.25,6aly xx 
11. 7v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.25,2aly -- 02.26,3aly xx 

hyl - 10v t Narrilaivan Maderna / Tiia (NaSe) 2.21,5ly --  - k

 

sarja 6. 

1. 10v t Fool's Cutie Like Me / Ida (NaSe) 2.10,5ly -- 02.12,5aly xx 
2. 12v o Narrilaivan Mörkö / Pauli (NaSe) 2.12,5ly --  02.12,5aly 
3. 12v t Narrilaivan Leppoisa / Lea (NaSe) 2.20,3aly --  02.15,6aly x 
4. 10v t Narrilaivan Amidala / Matti (NaSe) 2.14,6ly -- 02.16,4aly xx 
5. 14v t Narrilaivan Two Hearts / Ani (NaSe) 2.11,3aly --  02.16,5aly xx 
6. 12v t Narrilaivan Minttuinen / Mia (NaSe) 2.20,1aly --  02.16,6aly
 
7. 14v t Narrilaivan Leona / Moona (NaSe) 2.12,6aly --  02.17,2aly 
8. 14v o Narrilaivan Gordon / Oona (NaSe) 2.12,6ly --  02.17,5aly 
9. 14v o Narrilaivan Daryl / Johanan (NaSe) 2.12,5ly  --  02.18,3aly 
10. 12v o Narrilaivan Spartacus / Kia (NaSe) 2.12,1ly -- 02.18,5aly

14v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Rea (NaSe) 2.14,3ly --  - hpl

lähtö 12. 2.20-aikaiset & nopeammat A-ponit 1600m

finaali

1. 12v o Narrilaivan Jukuri / Jyri (NaSe) 2.19,3aly -- 02.15,1aly x 
2. 11v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.18,4ly  -- 02.15,1aly 
3. 12v t Radikaali Romanssi / Riia (RDT) 2.19,5aly -- 02.15,2aly 
4. 9v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.19,3aly --  02.16,4aly x 

5. 15v t Pompeji Suspiria / Ella (RDT) 2.17,3aly -- 02.17,2aly 
6. 14v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Tea (NaSe) 2.15,2ly --  02.18,3aly 
7. 9v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.19,5ly -- 02.20,4aly 
8. 10v o Narrilaivan Viggo / Jouni (NaSe) 2.19,2aly --  02.20,5aly x 

lähtö 13. 2.15-aikaiset & nopeammat A-ponit 1600m

finaali 

1. 12v t Narrilaivan Reetta / Iida (NaSe) 2.10,4aly --  02.10,4aly 
2. 17v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.13,5a --  02.10,5aly 
3. 17v o Taikatatti RC / (ARO) 2.12,4a --  02.11,3aly x 
4. 14v o Narrilaivan Giblin / Annika (RDT) 2.12,2aly -- 02.12,3aly 
5. 14v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.10,3aly --  02.12,3aly 

6. 11v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.12,1aly --  02.13,5aly 
7. 14v t Narrilaivan Evanna / Eeva (NaSe) 2.10,2aly -- 02.14,4aly 
8. 14v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.12,5a -- 02.14,6aly x 

hyl - 14v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.12,3a -- - k

lähtö 14. B-ponit avoin 1600m

sarja 1.

1. 3v t Toy's Beatris / Lotta (Valmari) 2.17,2a -- 02.17,1aly 
2. 3v t A.D. Total Eclipse / Essi (Adina) ei enn. -- 02.17,1aly 
3. 11v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.17,3aly 
4. 6v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.17,4aly 
5. 5v o Figaro Narr / (NaSe) 2.17,4ly --  02.17,5aly
 
6. 18v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.17,5aly x 
7. 18v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.18,2aly x 
8. 3v t Toy's Fidanella / Tia (RDT) 2.17,5aly --  02.19,2aly 
9. 5v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 2.19,2ly -- 02.20,2aly x

hyl - 3v t Snow Gremlin / (NaSe) 2.21,6ly --  - hml

 

sarja 2.

1. 5v o Radical Solrock / Jose (RDT) 2.12,3aly -- 02.11,1aly 
2. 5v t Verna Narr / (NaSe) 2.13,5ly --  02.11,2aly 
3. 5v t Annie Narr / (NaSe) 2.15,2ly --  02.11,5aly 
4. 5v o Velibor Narr / (NaSe) 2.11,3aly -- 02.12,2aly 
5. 5v t Shruna NRL / Maria (NaSe) 2.11,2aly -- 02.12,5aly 
6. 4v t Aken Arya / Annika (RDT) 2.14,2aly -- 02.13,1aly
 
7. 5v t Emily Narr / (NaSe) 2.16,3ly --  02.13,2aly 
8. 5v t Felisha Narr / (NaSe) 2.12,1ly --  02.14,4aly 
9. 4v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 2.15,5aly -- 02.15,6aly 
10. 11v o Sugar Sorrow AD / Sonja (Adina) 2.16,5aly -- 02.16,3aly 
11. 5v t Thyrann Narr / (NaSe) 2.16,3ly --  02.16,4aly 
12. 14v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.16,6aly 

 

sarja 3.

1. 15v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.59,0aly 
2. 6v t Fimbul NRL / Elina (NaSe) 59,8ly --  01.59,3aly 
3. 6v t Brynhild NRL / Maria (NaSe) 2.00,5ly --  02.00,3aly 
4. 12v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 02.00,5aly x 
5. 5v t Valfjäril / Iida (NaSe) 59,0ly --  02.00,6aly 
6. 6v o Jörmundgand NRL / Kia (NaSe) 59,2ly --  02.01,2aly x
 
7. 6v t Angrboda NRL / Piia (NaSe) 2.08,5ly --  02.01,3aly xx 
8. 6v t Hrist Mist NRL / Ria (NaSe) 59,5ly --  02.01,3aly 
9. 5v t Alysha Narr / (NaSe) 2.09,4ly --  02.02,2aly 
10. 8v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.02,2aly xx 
11. 11v t Malena NRL / Iina (NaSe) 59,1aly --  02.04,3aly 

hyl - 6v t Thrud NRL / Pauliina (NaSe) 59,7ly -- - hll

sarja 4.

1. 17v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.50,5aly xx 
2. 4v t Kanelstorm / Malla (Valmari) 50,2a -- 01.50,5aly 
3. 6v o Yggdrasil NRL / Tiia (NaSe) 52,3ly --  01.51,4aly 
4. 12v t Petronella NRL / (ARO) 53,2a --  01.52,2aly 
5. 11v t Mellony Narr / (ARO) 52,5a --   01.52,5aly 
6. 7v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.51,2aly -- 01.53,3aly
 
7. 11v o Aken Tvinnig / (ARO) 53,3a --  01.54,1aly 
8. 6v o Dragonair / Janne (RDT) 1.58,2aly -- 01.55,1aly xx 
9. 5v t Valkyria NRL / Otto (NaSe) 58,6ly -- 01.55,3aly 
10. 6v t Disa NRL / Helena (NaSe) 1.50,2aly --  01.55,4aly x

hyl - 6v t Janning NRL / Jenna (NaSe) 58,7ly --  - hpl
hyl - 7v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 1.55,6aly --  - k

 

sarja 5.

1. 12v o Nasrin Jamaya / (NaSe) 43,4aly -- 01.40,2aly x 
2. 12v t Nasrin Saarya / (NaSe) 42,3aly --  01.40,4aly 
3. 17v o Jamming NRL / Ira (NaSe) 40,3ly --  01.41,3aly 
4. 8v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 43,3ly --  01.42,4aly xx 
5. 10v t Yanetron NRL / Miina (NaSe) 40,4ly --  01.42,6aly x 
6. 12v t Nasrin Kaleesi / (NaSe) 40,0ly --  01.43,2aly 

7. 12v o Nasrin Royan / (NaSe) 44,3ly --  01.44,2aly xx 
8. 11v t Aken Magi / (ARO) 50,2a --  01.44,3aly 
9. 10v o Valdemar NRL / Tiina (NaSe) 42,2aly -- 01.45,2aly 
10. 12v o Nasrin Opal / (NaSe) 40,3ly -- 01.45,5aly 

11. 14v o Samuraj NRL / Riina (NaSe) 40,5ly -- 01.45,6aly
hyl - 12v t Unian Rouslite / Tia (NaSe) 39,9ly -- - hyl

lähtö 15. 50,0-aikaiset & nopeammat B-ponit 1600m

finaali 

1. 17v t Aken Scapa / (ARO) 44,2a --  01.45,2aly 
2. 13v t Love To Bits / Ilona (RDT) 1.46,3aly -- 01.45,2aly xx 
3. 9v t Toy's Adaia / (ARO) 44,2a --  01.45,4aly 
4. 9v o Gottfrid / (RuKo) 49,3aly -- 01.46,2aly x 
5. 12v t Nasrin Dvalan / (NaSe) 45,1ly --  01.46,4aly 
6. 11v o Tyr B / Oona (RDT) 1.45,5aly --  01.47,2aly 

7. 8v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.48,5aly -- 01.48,5aly 
8. 13v o Radical Grimmer / Tinni (RDT) 1.45,2ly -- 01.48,6aly 
9. 8v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.46,4aly -- 01.49,4aly 
10. 9v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.49,6aly --  01.49,4aly 
11. 9v t Argent Go / (ARO) 49,5a --  01.50,6aly 
12. 9v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.48,2aly --   01.50,6aly 

lähtö 16. 45,0-aikaiset & nopeammat B-ponit 1600m

finaali

1. 14v o Thydor NRL / Maria (NaSe) 39,1aly -- 01.39,2aly 
2. 9v o Toy's Havard / (ARO) 40,3a --  01.39,2aly 
3. 10v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 39,8ly --  01.39,6aly 
4. 12v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.44,1aly --  01.41,6aly 
5. 11v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a --  01.42,3aly 
6. 13v o Capoeira Warrior / Ymmi (RDT) 1.42,5aly -- 01.42,3aly
 
7. 18v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.42,3aly x 
8. 13v t Athene Snilli / Ada (NaSe) 39,8ly --  01.42,6aly 
9. 13v o Top Priority / Gilla (RDT) 1.42,3aly -- 01.43,4aly xx 
10. 11v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.44,6aly --  01.44,4aly

hyl - 15v o  Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.44,3aly --  - hml

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now