tausta © Pixabay, kaikki muu materiaali © VRL-14618, ellei toisin mainittu  virtuaalitalli

15-20.02.2019 sarjaravit

kisapäivä 16.02.2019 // vip 14.02.2019 klo 18:00

kyseessä villit ravikilpailut

järjestäjänä Jemman Ravitalli

vastuuhenkilönä Humutin VRL-14618

tulokset arvotaan raviarvontakoneella

rajoitukset

  • yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä

  • rajattomasti hevosia / lähtö / omistaja

  • yksi ohjastaja / hevonen / lähtö

  • 2v lämminveriset ja 3v kylmäveriset omiin lähtöihinsä

  • ajetaan 12 hevosen ryhmäajoina, tarvittaessa jaetaan sarjoihin iän/aikojen mukaan

  • osallistut samalla kaikkiin sarjan kutsuihin

ilmoittautuminen

14.02.2018 mennessä sähköpostiin hallankaiku@gmail.com otsikolla vrpika5 muodossa:

ikä skp. nimi / ohjastaja (seura) enn --

lähdöt

lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m

p: 900 - 700 - 500 - 250 - 150 - 100

lähtö 2. lämminveriset avoin 2100m

p: 1200 - 900 - 700 - 300 - 200 - 150

lähtö 3. 3-vuotiaat kylmäveriset 2100m

p: 900 - 700 - 500 - 250 - 150 - 100

lähtö 4. kylmäveriset avoin 2100m

p: 1200 - 900 - 700 - 300 - 200 - 150

lähtö 5. A-ponit avoin 1600m

p: 300 - 250 - 200 - 150 - 100 - 50

lähtö 6. B-ponit avoin 1600m

p: 300 - 250 - 200 - 150 - 100 - 50

sarjan kutsut

15.02. // 16.02. // 17.02. // 18.02. // 19.02. // 20.02.

lähtö 1. 2v lämminveriset 2100m

p: 900 - 700 - 500 - 250 - 150 - 100

1. 2v t Zapphire Excess / (RuKo) ei enn -- 01.20,1ake 
2. 2v o Gerhard Duán / Tuukka (Team Lily) ei enn -- 01.20,2ake 
3. 2v o K. Hurrar Raa / Kari (Duo) ei enn -- 01.20,4ake 
4. 2v o Northern Chord Pomp / Henri (Team Lily) ei enn -- 01.20,4ake 
5. 2v o K. Kadjah Vert / Emilia (Duo) ei enn -- 01.20,5ake x 
6. 2v o Flashfire Ach / (RuKo) ei enn -- 01.21,3ake 

7. 2v t Glowing MacLily / Tuukka (Team Lily) ei enn -- 01.21,3ake x 
8. 2v o Goldstar MacLily / Eero (Team Lily) ei enn -- 01.22,4ake 
9. 2v o Moon Eclipse / Leo (Team Lily) ei enn -- 01.24,4ake 
10. 2v t The Next Best Thing Rewa / Jannica (APR) 31,2ke -- 01.25,2ake 
11. 2v t Countess McLily / (RuKo) 21,3aly -- 01.26,3ake 
12. 2v t K. Lady Max / Jani (Duo) ei enn -- 01.26,4ake

lähtö 2. lämminveriset avoin 2100m

p: 1200 - 900 - 700 - 300 - 200 - 150

SARJA 1.

1. 5v t Wild Candy Princess / Veikko (Team Lily) 13,5a -- 01.11,3ake x 
2. 7v o Kapiton Duán / (RuKo) 12,2aly -- 01.11,3ake 
3. 8v o Wayward Ach / Jessica (APR) 13,4aly -- 01.11,4ake 
4. 3v t No Man No Cry / (Valmari) 13,3aly -- 01.11,6ake 
5. 7v o Saltas Brutal Rich / (RuKo) 13,4aly -- 01.12,2ake x 
6. 7v o Radical Alter Ego / (RuKo) 13,1aly -- 01.12,3ake 

7. 8v t My Winter of Love / Viveka (Team Lily) 13,1 -- 01.12,4ake 
8. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,4aly -- 01.12,4ake 
9. 6v t Märtha / Emilia (Team Lily) 13,1a -- 01.12,5ake 
10. 11v o Ivan Iostream / (RuKo) 11,1aly -- 01.13,5ake 
11. 10v t Electra Snilli / (Team Lily) 11,1a -- 01.13,6ake 

hyl - h6v t Månsken / Riina (Team Lily) 12,9a -- - hpl

SARJA 2.

1. 3v t Chillbattle Snilli / Decne (DeVi) 14,5aly -- 01.13,1ake x 
2. 6v o Spring Gold Shav / Eero (Team Lily) 15,3a -- 01.13,2ake 
3. 7v t Renáta Duán / (RuKo) 15,2aly -- 01.13,5ake 
4. 8v o Starscream Snilli / (RuKo) 15,2ake -- 01.13,5ake 
5. 6v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 14,6aly -- 01.14,3ake x 
6. 6v t Sølv's Talkin' Sweetly / Tuukka (Team Lily) 13,6 -- 01.14,6ake x
 
7. 5v o K. Salesman Eve / Päivi (Duo) 15,3 -- 01.15,1ake 
8. 5v t K. Bella Star / Wilma (Duo) 15,1 -- 01.15,4ake 
9. 7v o François Ach / (RuKo) 15,5aly -- 01.15,5ake x 
10. 6v t Calypso Pomp / (RuKo) 14,2aly -- 01.15,6ake 

hyl - 7v t Joscelyne Burn / (RuKo) 14,1ake -- - hyl
hyl - 5v t Dazzling Lady / Leo (Team Lily) 14,3 -- - hll

SARJA 3.

1. 6v o Sue's Barracuda / Joanna (APR) 15,2aly -- 01.14,6ake 
2. 5v o Sorryforthelies / (RuKo) 16,1aly -- 01.15,2ake 
3. 5v t K. Sheena Aries / Kallle (Duo) 16,1 -- 01.15,4ake xx 
4. 6v o Barnaby Snilli / Henri (Team Lily) 16,2a -- 01.15,6ake 
5. 4v o Yukon Gold Butcher / (Valmari) 15,1aly -- 01.16,1ake
 
6. 3v t Divine d’Aventure / (RuKo) 17,3aly -- 01.16,2ake 
7. 3v t Pheodora Ach / (RuKo) 17,1aly -- 01.16,4ake 
8. 5v t Problematic Shav / (RuKo) 15,6aly -- 01.16,6ake 

hyl - 3v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 17,4aly -- - k
hyl - 5v t Rjazán Love You / (RuKo) 17,2ake -- - hll

 

SARJA 4.

1. 6v r Maxnse Mossy / Jani (Duo) 20,2 -- 01.17,1ake 
2. 3v t Rjazán Blue Freesia / Juho (Team Lily) ei enn -- 01.17,2ake xx 
3. 3v o K. Zombie Boy / Jorma (Duo) 18,5 -- 01.17,4ake xx 
4. 3v o K. Max Man / Emilia (Duo) 19,1 -- 01.18,1ake
 

5. 3v o Mixture Shav / Thomas Toll (DeVi) 18,4ly -- 01.19,2ake x 
6. 3v o Fudgebaron MacLily / (Valmari) 19,5ly -- 01.20,3ake 
7. 3v o K. Sahara Victory / Nina (Duo) 18,1 -- 01.20,5ake 

hyl - 6v r Texas Texas / Kari (Duo) 19,4 -- - hyl

lähtö 3. 3v kylmäveriset 2100m

p: 900 - 700 - 500 - 250 - 150 - 100

1. 3v t Adinan Ystävänpäiväkukka / (Valmari) ei enn -- 01.35,1ake 
2. 3v o Ruskon Kahviketku! / (RuKo) ei enn -- 01.38,3ake 
3. 3v o K. Nato / Emilia (Duo) ei enn -- 01.38,6ake 
4. 3v o Anffin Iki-Sisu / (RuKo) ei enn -- 01.39,3ake 

5. 3v t K. Hipsun Vipsu / Kari (Duo) ei enn -- 01.40,2ake 
6. 3v o Skjöldur / (RuKo) ei enn -- 01.40,2ake xx 

hyl - 3v o Duanin Snadisti Räyhähenki / Decne (DeVi) 36,1aly -- - hpl
hyl - 3v t K. Vilman-Lotta / Jani (Duo) ei enn -- - hyl

lähtö 4. kylmäveriset avoin 2100m

p: 1200 - 900 - 700 - 300 - 200 - 150

SARJA 1.

1. 7v t Ruskon Usva / (RuKo) 27,3aly -- 01.22,5ake 
2. 5v o Naurun Tyrskä / (Valmari) 27,1aly -- 01.24,3ake 
3. 8v t Woimamimmi / (RuKo) 25,4aly -- 01.24,6ake 
4. 5v o Fasolt Namys / (RuKo) 28,6aly -- 01.25,2ake 
5. 9v t Ruskon Felicia / (RuKo) 25,1aly -- 01.25,2ake x
 

6. 8v o Järndäldens Polkagris / (RuKo) 23,2aly -- 01.25,6ake 
7. 6v o Ruskon Untamo / Jannica (APR) 26,1ake -- 01.27,2ake 
8. 7v o Ruskon Kurko / (RuKo) 23,2aly -- 01.27,2ake xx 
9. 8v o Viilunki / Decne (DeVi) 24,1aly -- 01.27,5ake x 

SARJA 2.

1. 5v o Snadistiparempi / Thomas Toll (DeVi) 30,5ly -- 01.27,2ake xx 
2. 7v t Snillin Josefiina / (RuKo) 29,4aly -- 01.27,2ake 
3. 6v t Kelotar / (RuKo) 29,4aly -- 01.27,4ake 
4. 5v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 33,1aly -- 01.29,1ake xx 
5. 4v t Tuulen Tiina / Emilia (Duo) 31,3 -- 01.30,5ake
 
6. 5v o Rafaelin Enkeli / Nina (Duo) 29,2 -- 01.32,5ake 
7. 5v o Sijur R. / (RuKo) 33,3aly -- 01.33,4ake 
8. 4v t Turha Kimma / Jorma (Duo) 31,3 -- 01.33,5ake

hyl - 6v t Juoksijan Tytär / Amanda Toll (DeVi) 29,1aly -- - hyl
hyl - 6v t Guen Lumimustikka / (RuKo) 29,6aly -- - hyl

SARJA 3.

1. 5v t Vivan Toive / Jani (Duo) ei enn -- 01.35,3ake 
2. 5v t Hrefna R. / (RuKo) 35,3aly -- 01.36,2ake 
3. 5v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 34,6aly -- 01.36,6ake x 
4. 4v t Ruskon Unikuu / (RuKo) 38,3aly -- 01.38,4ake 
5. 5v t Alwilda R. / (RuKo) 37,1aly -- 01.39,6ake 
6. 4v o Talvenvalaja / Valtteri (Tiaiset) 38,3aly -- 01.41,2ake
 

7. 5v t Brynja Namys / (RuKo) 34,5aly -- 01.41,4ake 
8. 4v t Ruskon Carmiina / (RuKo) 41,6aly -- 01.41,5ake 
9. 4v o K. Walpuri / Kari (Duo) 34,4 -- 01.41,5ake

hyl - 4v o Ruskon Hopearisti / (RuKo) 37,5aly -- - hml
hyl - 5v t K.R. Roudatar / (RuKo) 35,2aly -- - hll

lähtö 5. A-ponit avoin 1600m

p: 300 - 250 - 200 - 150 - 100 - 50

SARJA 1.

1. 9v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.17,3aly -- 02.20,1aly 
2. 9v o Toy´s Herbert / (RuKo) 2.16,1aly -- 02.21,4aly x 
3. 9v t Cynthia Go / (RuKo) 2.34,2aly -- 02.24,5aly x 
4. 7v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 2.39,3aly -- 02.24,6aly
 
5. 8v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.25,4aly 
6. 14v t Magic Ghost AD / Jannica (APR) 2.32,3aly -- 02.25,5aly x 
7. 16v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.30,4aly x 

hyl - 10v t Rock Indica Duán / (RuKo) 2.21,6aly -- - hll

SARJA 2.

1. 7v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.40,5aly -- 02.40,3aly 
2. 17v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.40,4aly 
3. 4v o Da Capo Hesperos / (DeVi) 2.54,1aly -- 02.44,5aly 
4. 12v t FM Nonparell / Noppa (Adina) 2.40,4 -- 02.45,5aly xx 
5. 13v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.47,6aly 
6. 4v t Holiday In Aitutaki / (Valmari) 02.55,4aly -- 02.49,1aly x 

7. 5v t Toy's Tiahanna / Amanda Toll (DeVi) 2.49,1aly -- 02.51,6aly 
8. 4v o Jänkälän Rähmäkäpälä / (RuKo) 2.53,2aly -- 02.52,2aly x 
9. 15v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.52,3aly 
10. 7v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.54,5aly 

hyl - 4v o Da Capo Inferno / (RuKo) 2.54,6aly -- - hml
hyl - 4v t Da Capo Giselle / (RuKo) 2.53,6aly -- - hll

SARJA 3.

1. 6v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.05,2aly x 
2. 3v o Arolan Svante / Sulo (Adina) 3.07,4aly -- 03.17,4aly xx 
3. 3v o Lily’s Little Blue Prince / Jessica (Adina) ei enn. -- 03.20,4aly x 
4. 4v r Alinan Nuutti / Senni (Tiaiset) ei enn -- 03.21,4aly 
5. 3v t Toy's Capella / Cami (Adina) 3.13,3aly -- 03.22,3aly
 
6. 9v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 03.27,6aly x 
7. 6v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 03.28,4aly 
8. 3v o A.D. Final Destination / Deri (Adina) ei enn. -- 03.28,5aly xx 

hyl - 3v t Toy´s Thurid / (RuKo) ei enn -- - hml

lähtö 6. B-ponit avoin 1600m

p: 300 - 250 - 200 - 150 - 100 - 50

SARJA 1.

1. 8v o Gottfrid / (RuKo) 59,3aly -- 01.52,5aly x 
2. 17v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.53,3aly xx 
3. 10v t Radical Belladonna / (RuKo) 53,2aly -- 01.54,1aly xx 
4. 8v o Toy´s Tycho / (RuKo) 53,5aly -- 01.54,4aly 
5. 8v t Aken Hretha / (RuKo) 59,1aly -- 01.55,2aly x 
6. 12v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.55,4aly
 
7. 8v t Da Capo Brita / (RuKo) 54,3aly -- 01.56,2aly 
8. 12v o Kappvändaré Swe / (RuKo) 45,4aly -- 01.56,4aly 
9. 18v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.57,5aly 
10. 7v t Järndäldens Freja / (RuKo) 53,3aly -- 01.58,3aly 
11. 6v o Da Capo Feodor / (RuKo) 56,2aly -- 02.00,2aly

hyl - 12v o Luxter Go / (RuKo) 43,4aly -- - hll

SARJA 2.

1. 8v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 01.58,3aly 
2. 7v t Iltamäen Malva / Riina (Team Lily) 02.04,2a -- 02.00,1aly 
3. 8v t Aken Thrud / (RuKo) 2.00,2aly -- 02.01,3aly 
4. 6v o A.D. Dareios / (RuKo) 2.06,5aly -- 02.02,2aly
 
5. 7v o Da Capo Knut / (RuKo) 2.00,2aly -- 02.04,3aly 
6. 15v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.04,5aly 
7. 6v o Samuci NRL /(RuKo) 2.07,2aly -- 02.07,1aly 
8. 8v t As A Snow Butterfly / (RuKo) 2.08,3aly -- 02.10,3aly x 

SARJA 3.

1. 3v t Kanelstorm / (Valmari) 02.10,2aly -- 02.08,2aly 
2. 18v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.09,5aly 
3. 14v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.09,6aly 
4. 11v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.11,5aly
 
5. 11v o Sugar Sorrow AD / Sonja (Adina) 2.16,5aly -- 02.13,6aly 
6. 4v t PP’s Caycee / (RuKo) 2.19,3aly -- 02.19,3aly 
7. 4v t Da Capo Sabina / (RuKo) 2.19,5aly -- 02.20,5aly

hyl - 18v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- - k
 

SARJA 4.

1. 5v t PP’s Acacia / (RuKo) 2.25,2ly -- 02.23,2aly 
2. 5v t Da Capo Helia / (RuKo) 2.25,5aly -- 02.23,2aly 
3. 3v t Da Capo Kalyca / (RuKo) ei enn -- 02.23,5aly x 
4. 4v o Da Capo Greger / (RuKo) 2.22,6aly -- 02.25,4aly xx 
5. 4v o Da Capo Fjalar / (RuKo) 2.22,2aly -- 02.26,5aly 
6. 6v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.27,2aly
 
7. 5v t Da Capo Kajsa / (RuKo) 2.25,1aly -- 02.28,3aly 
8. 5v o Iltamäen Saturnus / (RuKo) 2.25,5aly -- 02.29,1aly 
9. 3v o Nasrin Javidan / (RuKo) ei enn -- 02.29,3aly x 
10. 3v o Roscoe Swe / (RuKo) ei enn -- 02.30,2aly

hyl - 3v t Da Capo Lotus / (RuKo) ei enn -- - k

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now