sivuston tekstit ellei toisin mainittu © VRL-14618

virtuaalitalli - a sim-game stable

Tazen Super race 2018

Tazenin avajaisten kunniaksi mässäillään suurilla summilla ja tittelilähdöillä - lämminverisille tietenkin. Tazen Super Race 2018 kisataan 20.10. Tazenin radalla. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 19.10.2018.

Tiedot & rajoitukset

  • ajetaan 12 hevosen ryhmäajoina; tarvittaessa lähdöt jaetaan sarjoihin, joiden 4 parasta jatkaa finaalilähtöön

  • yksi hevonen / ohjastaja / lähtö

  • max 3 hevosta / talli / lähtö + 2 varahevosta, joista täytetään lähdöt tarvittaessa

  • yksi hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön

  • 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä. Ennätyksettömät hevoset (jos yli 3v) lähtöön nro 3

Osallistuminen

sähköpostiin hallankaiku@gmail.com otsikolla TSR18 muodossa​:

lähtö nro

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

VARA (merkitse selvästi)

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

Lähdöt

Palkintoja muokattu 20.10. // karsintalähtöihin lisätty pienet rahasummat, palkintorahoja  jaettu sijoittujamäärän mukaisesti.

Lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m Tazen Super Foal 2018

palkinnot karsintalähdöissä: 800v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€
tittelilähdön palkinnot: 1800v€ - 1600v€ - 1400v€ - 1000v€

Lähtö 2. 3-vuotiaat lämminveriset 2100m Tazen Super Promise 2018

palkinnot karsintalähdöissä: 800v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€

tittelilähdön palkinnot: 2000v€ - 1800v€ - 1600v€ - 1000v€

Lähtö 3. 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset 2100m Tazen Super Bronze 2018

tittelilähdön palkinnot: 3000v€ - 2800v€ - 2400v€ - 2000v€ - 1000v€ - 800v€

Lähtö 4. 16,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset 2100m Tazen Super Silver 2018

palkinnot karsintalähdöissä: 1000v€ - 800v€ - 600v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€

tittelilähdön palkinnot: 3200v€ - 3000v€ - 2800v€ - 2000v€

Lähtö 5. 14,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset 2100m Tazen Super Gold 2018

palkinnot karsintalähdöissä: 1000v€ - 800v€ - 600v€ - 200v€ - 150v€

tittelilähdön palkinnot: 3400v€ - 3200v€ - 2800v€ - 2000v€

Lähtö 6. 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset 2100m Tazen Super Platinum 2018

palkinnot karsintalähdöissä: 1000v€ - 800v€ - 600v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€

tittelilähdön palkinnot: 3500v€ - 3200v€ - 2800v€ - 2000v€

Lähtö 7. 12,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset 2100m Tazen Super Diamond 2018

palkinnot karsintalähdöissä: 1000v€ - 800v€ - 600v€ - 200v€ - 150v€

tittelilähdön palkinnot: 4000v€ - 3500v€ - 3000v€ - 2800v€

Osallistujat

Lähtö 1. 2-vuotiaat lämminveriset 2100m Tazen Super Foal 2018

Sarja 1. karsinta

1. 2v o Yukon Gold Butcher / (Tazen) 01.16,3aly -- 01.17,1ake - finaaliin

2. 2v o Brother Dean / Sylve (Team Ninitra) 20,2a -- 01.17,8ake- finaaliin

3. 2v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,4a -- 01.18,2ake- finaaliin

4. 2v o Spicy Husband Gue / Tino (LCT) 21,2ly -- 01.18,5ake - finaaliin

5. 2v t Innocence Lost / Meri (GHT) 18,5aly -- 01.18,6ake

6. 2v o Good Intentions / Greta (GHT) 17,4aly -- 01.19,3ake xx

7. 2v o Lawbreaker Gue / Kirsi (LCT) 20,3ly -- 01.19,4ake

8. 2v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 19,4a -- 01.20,4ake

9. 2v o Jorah Duán / (ARO) 18,1a -- 01.21,1ake

hyl - 2v o Demonite RC / (ARO) 19,1a -- hml

hyl - 2v t Charming Joy Of Kill BRE / Teppo (LCT) 19,5ly -- hll

hyl - 2v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 18,3a --  hyl

Sarja 2. karsinta

1. 2v t Amulette d'Aura / (DS) ei enn -- 01.22,1ake- finaaliin

2. 2v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 22,1ke -- 01.22,4ake- finaaliin

3. 2v t Diadème de Lune / (DS) ei enn -- 01.24,1ake- finaaliin

4. 2v o Starbrow Blaze / Tuukka (Team Lily) 22,4 -- 01.24,2ake- finaaliin

5. 2v o Sour Bitter Martini / (DS) ei enn -- 01.24,5ake xx

6. 2v o Lucifer Hook / (DS) ei enn -- 01.24,8ake

7. 2v o Sad Face Murderer / (DS) ei enn -- 01.25,5ake x

8. 2v o Hazard Monday Gue / Timo (GT) ei enn. -- 01.26,1ake

9. 2v t Rjazán Dirty Bling / (Tazen) 01.27,1ke --  01.26,3ake

10. 2v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 22,2ke -- 01.26,6ake x

hyl - 2v t Nightwish MacLily / Juha (Team Lily) ei enn -- hpl

 

FINAALI

1. 2v o Brother Dean / Sylve (Team Ninitra) 20,2a -- 01.17,3ake 
2. 2v o Spicy Husband Gue / Tino (LCT) 21,2ly -- 01.18,3ake
3. 2v o Yukon Gold Butcher / (Tazen) 01.16,3aly -- 01.18,4ake
4. 2v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,4a -- 01.18,7ake 

5. 2v t Amulette d'Aura / (DS) ei enn -- 01.20,5ake 
6. 2v t Diadème de Lune / (DS) ei enn -- 01.21,1ake 
7. 2v o Starbrow Blaze / Tuukka (Team Lily) 22,4 -- 01.21,2ake x 
8. 2v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 22,1ke -- 01.22,4ake 

Lähtö 2. 3-vuotiaat lämminveriset 2100m Tazen Super Promise 2018

Sarja 1. karsinta

1. 3v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 17,1aly -- 01.14,2ake xx - finaaliin
2. 3v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.14,3ake - finaaliin
3. 3v o Blackfyre Ach / (ARO) 17,2a -- 01.14,7ake - finaaliin
4. 3v o Pretty Boy Swagger / Venla (RDT) 17,3aly -- 01.15,6ake x -
finaaliin
5. 3v Conqueror Duán / (DS) 17,1aly -- 01.15,7ake x
6. 3v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 16,1ake -- 01.15,8ake

7. 3v o Merry-Go-Round / Miisa (GHT) 16,4aly -- 01.16,6ake x 
8. 3v o Firmament / Saana (GHT) 14,2ly -- 01.16,9ake 
9. 3v t No Man No Cry / (Jemma) 01.16,5aly -- 01.17,1ake xx 
10. 3v o Impala Ach / (ARO) 16,2a -- 01.17,4ake 
11. 3v t Cobra Lily Ach / (ARO) 17,3 -- 01.18,5ake x 
12. 3v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 16,1ke -- 01.18,8ake 

Sarja 2. karsinta

1. 3v o Experiencia Duán / (DS) 20,3ly -- 01.17,1ake - finaaliin
2. 3v t Wild Candy Princess / (Team Lily) 18,4a -- 01.17,2ake - finaaliin
3. 3v t Enchanted MacLily / Eero (Team Lily) 18,4 -- 01.17,3ake x- finaaliin
4. 3v t Wildwind Aida / (Kestrel) 18,2aly -- 01.17,5ake  -
finaaliin
5. 3v t Dazzling Lady / (Team Lily) 18,1 -- 01.18,2ake  
6. 3v o Chispa / (Kestrel) 18,5aly -- 01.18,4ake xx

7. 3v t Northpearl MacLily / Henri (Team Lily) 19,4 -- 01.19,1ake x 
8. 3v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 18,3ake -- 01.19,4ake x 
9. 3v o Born To Impress RC / (DS) 19,4ly -- 01.21,1ake 
10. 3v t Radical Velowire / Arttu (GT) 18,1aly -- 01.21,3ake 
11. 3v t Adieu Duán / (DS) 20,3ly -- 01.22,3ake 
hyl - 3v o Quoucing RC / (DS) 18,4ke -- hml

FINAALI

1. 3v t Wildwind Aida / (Kestrel) 18,2aly -- 01.14,2ake
2. 3v o Pretty Boy Swagger / Venla (RDT) 17,3aly -- 01.14,3ake 
3. 3v o Blackfyre Ach / (ARO) 17,2a -- 01.14,4ake
4. 3v t Enchanted MacLily / Eero (Team Lily) 18,4 -- 01.14,5ake

5. 3v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 17,1aly -- 01.15,2ake xx 
6. 3v t Wild Candy Princess / (Team Lily) 18,4a -- 01.17,1ake 
7. 3v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.17,2ake 
hyl - 3v o Experiencia Duán / (DS) 20,3ly -- - hml 

Lähtö 3. 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset 2100m Tazen Super Bronze 2018

ei ajettu vähäisen osallistumismäärän vuoksi

4v o Still Awake / Vesku (GT) 18,3aly -- 

4v t Märtha / Veikko (Team Lily) 18,5a --

4v t Meadowmiss / Juha (Team Lily) 18,3 --

Lähtö 4. 16,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset 2100m Tazen Super Silver 2018

1. 4v o Vsevolod Duán / (DS) 17,3aly -- 01.15,1ake
2. 4v t Sølv's Talkin' Sweetly / Viveka (Team Lily) 16,2a -- 01.15,3ake 
3. 5v o Fireborn Duán / (ARO) 16,1a -- 01.15,4ake
4. 4v o My Golden Julian / Teppo (GT) 16,4ake -- 01.16,3ake

5. 4v t Zurié Duán / (DS) 17,4aly -- 01.16,4ake
6. 5v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 16,4aly -- 01.16,5ake 

7. 4v t My Red Keyway / Emilia (GT) 17,2ke -- 01.16,6ake 
8. 5v t Moonlight Crush / Jenni (GHT) 17,5aly -- 01.16,8ake 
9. 4v o Stjärnsvart / Tuukka (Team Lily) 16,5a -- 01.17,3ake 
10. 5v t Rhiannon Duán / (DS) 16,3aly -- 01.17,5ake xx 
11. 4v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 16,1ake -- 01.17,6ake 
hyl - 5v t Sorry Not Sorry / Andreas (GHT) 16,5aly -- - hll

Lähtö 5. 14,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset 2100m Tazen Super Gold 2018

Sarja 1. karsinta

1. 7v t Mascarade Unia / (ARO) 14,3a -- 01.13,4ake - finaaliin
2. 5v o Hazman / Annina (GT) 14,1aly -- 01.13,5ake - finaaliin
3. 5v t Goldendest Duán / (DS) 14,2aly -- 01.13,7ake - finaaliin
4. 5v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 14,1aly -- 01.13,8ake  - finaaliin
5. 5v t Blanchefleur Smoke / (DS) 14,4aly -- 01.14,0ake

6. 9v t Lyrique Duán / (ARO) 14,2 -- 01.14,3ake x 
7. 8v o Hawke Ach / (ARO) 14,1a -- 01.14,4ake 
8. 5v o Jaropólk / (DS) 14,4aly -- 01.14,7ake x 
9. 6v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 14,2aly -- 01.14,8ake 
hyl - 9v o Conrad Ach / (ARO) 14,1 -- - hml

Sarja 2. karsinta

1. 4v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 15,1aly -- 01.14,5ake - finaaliin
2. 5v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 15,2a -- 01.14,6ake - finaaliin
3. 4v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 15,4aly -- 01.15,1ake - finaaliin
4. 6v t Amelie Redlover / (DS) 15,3ly -- 01.15,2ake - 
finaaliin
5. 4v t Carnivora Duán / (DS) 15,2aly -- 01.15,5ake

6. 4v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 15,1aly -- 01.15,5ake 
7. 4v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 15,3a -- 01.15,5ake 
8. 5v t Heptagonia / Tony (GT) 15,3aly -- 01.15,6ake 
hyl - 8v t Destroyer / Inka (RDT) 15,1aly -- - k
hyl - 5v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 15,2 -- - hll

FINAALI

1. 6v t Amelie Redlover / (DS) 15,3ly -- 01.13,2ake
2. 7v t Mascarade Unia / (ARO) 14,3a -- 01.13,4ake
3. 5v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 14,1aly -- 01.14,2ake
4. 5v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 15,2a -- 01.14,4ake 

5. 5v t Goldendest Duán / (DS) 14,2aly -- 01.15,2ake x 
6. 5v o Hazman / Annina (GT) 14,1aly -- 01.15,3ake xx 
7. 4v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 15,4aly -- 01.15,5ake xx 
8. 4v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 15,1aly -- 01.15,5ake 

Lähtö 6. 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset 2100m Tazen Super Platinum 2018

Sarja 1.karsinta

1. 6v t Veilfire Ach / (ARO) 12,2a -- 01.12,2ake - finaaliin
2. 8v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 12,1a -- 01.12,3ake - finaaliin
3. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,4aly -- 01.12,3ake - finaaliin
4. 5v o Ascanio Passo / Viola (GT) 13,1aly -- 01.12,5ake - finaaliin
5. 7v t Alevtina / Ria (DS) 13,1aly -- 01.12,5ake

6. 8v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,1a -- 01.12,5ake 
7. 7v o Radimír / Ralf (DS) 13,1aly -- 01.12,6ake 
8. 5v t Horror Pomp / (ARO) 12,5a -- 01.13,1ake 
9. 9v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,1aly -- 01.13,1ake 
10. 6v t Rjazán Matréna / Pia (DS) 13,1aly -- 01.13,2ake x 
11. 6v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 13,0aly -- 01.13,3ake x 
12. 9v o Arial Black / Ile (GT) 13,1aly -- 01.13,4ake 

Sarja 2. karsinta

1. 6v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- 01.13,3ake - finaaliin
2. 6v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 13,3aly -- 01.13,5ake 
- finaaliin
3. 5v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 13,4aly -- 01.13,6ake 
- finaaliin
4. 6v o Rjazán Igor / Igor (DS) 13,2aly -- 01.13,7ake 
- finaaliin
5. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,5a -- 01.13,9ake x 
6. 7v t Rjazán Morana / (ARO) 13,4a -- 01.14,3ake 
7. 6v o Black Fox Ach / (ARO) 13,5a -- 01.14,4ake xx 
hyl - 8v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 13,3a -- - k

FINAALI

1. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,4aly -- 01.12,2ake x 
2. 6v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- 01.12,4ake
3. 5v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 13,4aly -- 01.12,7ake
4. 6v t Veilfire Ach / (ARO) 12,2a -- 01.13,2ake 

5. 6v o Rjazán Igor / Igor (DS) 13,2aly -- 01.13,3ake 
6. 5v o Ascanio Passo / Viola (GT) 13,1aly -- 01.13,4ake x 
7. 6v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 13,3aly -- 01.13,6ake 
hyl - 8v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 12,1a -- - hll

Lähtö 7. 12,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset 2100m Tazen Super Diamond 2018

Sarja 1. karsinta

1. ​9v t Monday / Tero (GT) 11,1aly -- 01.10,8ake - finaaliin
2. 7v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.11,2ake x - finaaliin
3. 12v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,2aly -- 01.11,3ake - finaaliin
4. 9v t Hide the Pride / Väinö (GT) 10,6aly -- 01.11,5ake x - 
finaaliin
5. 8v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 11,2ake -- 01.12,2ake

6. 8v o Less Is More / Laura (RDT) 10,8aly -- 01.12,3ake 
7. 13v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,2a -- 01.12,5ake 
8. 9v o Legend of Shining Son / (Team Lily) 11,1a -- 01.12,8ake 
9. 7v t Sándrine / Vilma K. (DS) 11,2aly -- 01.12,9ake 
hyl - 10v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- - k

 

Sarja 2. karsinta

1. 6v t Serendipity Duán / Serena (DS) 11,5aly -- 01.11,1ake - finaaliin
2. 8v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a -- 01.11,2ake xx- finaaliin
3. 10v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.11,3ake - finaaliin
4. 10v o Theotitus / (ARO) 11,8a -- 01.11,6ake- 
finaaliin
5. 10v o Constantine Ach / (ARO) 11,6a -- 01.11,7ake 

6. 8v t Radical Like No Orher / Anna (RDT) 12,0aly -- 01.12,3ake x 
7. 7v o Arkhelokhos Rus / Joni P (DS) 12,5aly -- 01.12,4ake x 
hyl - 8v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 12,2aly -- - hyl
hyl - 8v o Akawain Duán / Billie (DS) 11,5aly -- - hll

FINAALI

1. 9v t Hide the Pride / Väinö (GT) 10,6aly -- 01.11,3ake xx
2. 10v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.11,4ake
3. 12v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,2aly -- 01.11,6ake
4. 7v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.11,9ake x 

5. 6v t Serendipity Duán / Serena (DS) 11,5aly -- 01.12,2ake 
6. 8v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a -- 01.12,3ake 
7. 9v t Monday / Tero (GT) 11,1aly -- 01.12,5ake 
hyl - 10v o Theotitus / (ARO) 11,8a -- - hll

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now